Dworczyk: W poniedziałek zapisy dla rocznika '62. Harmonogram rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19

Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień zapowiedział, że już w poniedziałek ruszą zapisy dla osób urodzonych w 1962 roku, a w następnych dniach - dla kolejnych roczników. Przypominamy, jak wygląda nowy harmonogram rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19. I co, jeśli przegapisz dzień zapisu twojego rocznika.

- W poniedziałek startuje rejestracja dla rocznika '62. Mamy opublikowany kalendarz rejestracji, ale musimy być elastyczni - jeżeli okaże się, że frekwencja jest tak duża, że zaczyna brakować terminów, wtedy możemy na jeden-dwa dni wstrzymać proces szczepień - mówił minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas piątkowej konferencji prasowej. 

Harmonogram rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19

Zgodnie z udostępnionym harmonogramem zapisy rozpoczną się 12 kwietnia od osób urodzonych w 1962 roku, a zakończą 24 kwietnia rejestracją rocznika 1973. Niewykluczone jednak, że terminy te na bieżąco będą ulegać małym zmianom. Wszystko będzie zależało od zainteresowania szczepionką przeciw COVID-19, podkreślał podczas konferencji szef KPRM.

 • 12 kwietnia (poniedziałek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1962 roku;
 • 13 kwietnia (wtorek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1963 roku;
 • 14 kwietnia (środa) - rejestracja dla osób urodzonych w 1964 roku;
 • 15 kwietnia (czwartek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1965 roku;
 • 16 kwietnia (piątek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1966 roku;
 • 17 kwietnia (sobota) - rejestracja dla osób urodzonych w 1967 roku;
 • 19 kwietnia (poniedziałek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1968 roku;
 • 20 kwietnia (wtorek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1969 roku;
 • 21 kwietnia (środa) - rejestracja dla osób urodzonych w 1970 roku;
 • 22 kwietnia (czwartek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1971 roku;
 • 23 kwietnia (piątek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1972 roku;
 • 24 kwietnia (sobota) - rejestracja dla osób urodzonych w 1973 roku.

9 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia podało liczbę nowych przypadków koronawirusa i zgonów związanych z COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)MZ: 28 487 nowych przypadków koronawirusa i 768 ofiar śmiertelnych

Minister Zagórski: zapis przed wyznaczoną datą - nie, ale po tej dacie - tak

Minister i pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski przypomniał, jak będzie wyglądał proces rejestracji. Ma być on zbliżony do tego, który już znamy - czyli poprzez zapisy w punktach szczepień, infolinię 989, wiadomość SMS, IKP oraz e-rejestrację

Michał Dworczyk, Adam NiedzielskiDworczyk o szczepieniach spoza grup: To nie jest moment na poluźnienie zasad

- Cały proces dla każdego rocznika rozpoczynamy w takim samym cyklu - o północy przez e-rejestrację i IKP, system SMS i infolinia od północy do szóstej rano będzie rejestrowała w trybie automatycznym a od szóstej rano będą dostępni konsultanci - powiedział minister Zagórski. 

- Chcę zaapelować, żeby zwracać uwagę na to, że zapisy dla kolejnych roczników zaczynają się w konkretnych dniach i nie ma możliwości zapisywania się wcześniej. Ale każdy rocznik może zapisywać się również później, nie tylko w dniu rozpoczęcia zapisów - przypomniał Zagórski. 

Więcej o: