Adam Niedzielski: Dzisiaj będzie odnotowanych ponad 28 tys. przypadków zachorowań

- Sytuacja epidemiczna jest nadal bardzo trudna - poinformował na piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia. Adam Niedzielski przekazał, że w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 28 tys. przypadków zakażeń koronawirusem.

Adam Niedzielski przekazał na konferencji prasowej w piątek dane o liczbie zakażeń COVID-19 odnotowanych w ciągu ostatniej doby.

Dzisiejsze wyniki wskazują, że cały czas będziemy mieli dużą liczbę zachorowań. Dzisiaj będzie odnotowanych ponad 28 tys. przypadków zachorowań i ponad 700 zgonów

- mówił minister zdrowia.

Zobacz wideo Brazylijski wariant wirusa. Czy dojdzie do czwartej fali?

Minister zdrowie w rządzie PiS Adam NiedzielskiNiedzielski: W piątek zaraportujemy ok. 700 zgonów związanych z COVID-19

Szef resortu zdrowia przyznał, że spadki w liczbie zachorowań nie są sygnałem do myślenia o tym, że "najgorsze mamy za sobą". Dodał, że w województwie śląskim oraz podkarpackim konieczne jest relokowanie pacjentów ze względu na obłożenie łóżkowe.

- Pandemia nadal jest realnym zagrożeniem. W tej chwili ta fala zachorowań przetacza się przez szpitale. W wybranych regionach mamy bardzo duże napięcie, jeśli chodzi o obłożenie łóżkowe, i w tych sytuacjach koniecznie jest relokowanie pacjentów - tłumaczył minister.

Poszerzenie osób uprawionych do wykonywania szczepień

W ciągu doby zmarło prawie 1000 osób chorych na COVID-19. Najwięcej od początku epidemiiZaraportowano 954 zgonów związanych z COVID-19. Najwięcej od początku epidemii

Więcej o: