Adam Niedzielski: W piątek zaraportujemy ok. 700 zgonów związanych z COVID-19

W piątek 9 kwietnia Ministerstwo Zdrowia zaraportuje około 700 zgonów związanych z COVID-19 - poinformował Adam Niedzielski. Oznacza to, że tragiczna seria trwa - w czwartek potwierdzono 954 zgony osób zakażonych koronawirusem.

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem radia RMF FM. W rozmowie z Robertem Mazurkiem mówił o sytuacji epidemicznej w kraju. Szef resortu zdrowia wspomniał, że w czwartek 8 kwietnia zaraportowano wyjątkowo dużo zgonów związanych z COVID-19. Przyznał, że w piątek również można spodziewać się wysokiej liczby. Z jego słów wynika, że Ministerstwo Zdrowia poda informację o "około 700 przypadkach śmiertelnych".

Koronawirus w Polsce. 8 kwietnia zaraportowano prawie 1000 zgonów. "To nie jest efekt minionej doby"

Przypomnijmy, że w czwartek 8 kwietnia Ministerstwo Zdrowia zaraportowało 954 zgony związane z koronawirusem - był to najwyższy wynik od początku epidemii koronawirusa w Polsce. Z danych resortu wynikało, że "z powodu COVID-19 zmarło 241 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 713 osób". Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz tłumaczył później, że tragiczne statystki to "nie jest efekt minionej doby czy też ostatnich dwóch dni". Z jego słów wynikało, że wyjątkowo wysoka liczba zgonów jest związana z opóźnieniem w raportowaniu placówek medycznych spowodowanych okresem świątecznym.

Więcej o: