Koronawirus. Mikołaj Pawlak chory na COVID-19. Rzecznik praw dziecka to kolejny zakażony polityk

Mikołaj Pawlak o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował za pośrednictwem Twittera. Rzecznik praw dziecka czuje się dobrze, nie jest hospitalizowany.

Mikołaj Pawlak przy okazji informacji o pozytywnym wyniku testu zaapelował, aby na siebie uważać. To kolejny polityk zakażony koronawirusem w ostatnich dniach.

Zobacz wideo Julia Pitera komentuje wypowiedź RPD o biciu dzieci

Mikołaj Pawlak zakażony koronawirusem

Rzecznik praw dziecka poinformował o chorobie i zapewnił, że czuje się "w miarę dobrze".

Szczecin jest gotowy, aby przyjąć pacjentów covidowych z WielkopolskiSzczecin jest gotowy, aby przyjąć pacjentów covidowych z Wielkopolski

Mam pozytywny wynik testu na koronawirusa. Czuję się w miarę dobrze, na szczęście bez najgorszych objawów. Proszę, uważajcie na siebie. Życzę wszystkim dużo zdrowia i siły w tym pandemicznym czasie

- napisał na Twitterze Mikołaj Pawlak.

Politycy chorzy na COVID-19. Kidawa-Błońska: Wirus jest podstępny. Nie traćcie czujności

Koronawirus nie oszczędza polityków. W środę informację o zakażeniu przekazała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Starałam się bardzo uważać, ale wirus jest podstępny. Niestety, dopadł także mnie. Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w domu. Proszę, uważajcie na siebie, nie traćcie czujności. Trzymajcie się zdrowo!

- napisała na Twitterze.

12 marca z kolei Rafał Trzaskowski potwierdził, że choruje na COVID-19:

Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!

- napisał na swoim koncie. Prezydent Warszawy trafił wówczas do szpitala.

Wśród zakażonych koronawirusem polityków znaleźli się również Jarosław Gowin czy Adam Bielan, a w październiku zachorował prezydent Andrzej Duda.

Koronawirus w Polsce. Dane z 8 kwietnia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 27 887 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem z województw: śląskiego (4880), mazowieckiego (3910), małopolskiego (2813), wielkopolskiego (2767), dolnośląskiego (2299), łódzkiego (1908), kujawsko-pomorskiego (1588), pomorskiego (1484), lubelskiego (1085), podkarpackiego (1060), zachodniopomorskiego (786), świętokrzyskiego (721), warmińsko-mazurskiego (625), opolskiego (570), lubuskiego (558), podlaskiego (533). 300 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W ciągu doby zmarło prawie 1000 osób chorych na COVID-19. Najwięcej od początku epidemiiZaraportowano 954 zgonów związanych z COVID-19. Najwięcej od początku epidemii

Mamy obecnie 366 tysięcy chorych. Łączna liczba zakażeń w Polsce to już 2 499 507, a łączna liczba zmarłych w wyniku epidemii koronawirusa, to 56 659 osób. 

Więcej o: