Prawie 1000 zmar造ch z powodu COVID-19 w raporcie. "To nie jest efekt minionej doby"

Ministerstwo Zdrowia zaraportowa這, 瞠 zmar這 954 chorych na COVID-19. To najwy窺za liczba zgon闚 zwi您anych z koronawirusem, jak odnotowany od pocz徠ku epidemii koronawirusa. - Ten raport zawiera do嗆 du膨 liczb przypadk闚 z okresu 鈍i徠ecznego - t逝maczy rzecznik resortu.

"Z powodu COVID-19 zmarło 241 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 713 osób" - zaraportowało 8 kwietnia Ministerstwo Zdrowia. Z zapewnień resortu wynika, że jest to wynik "opóźnień w raportowaniu placówek medycznych spowodowanych okresem świątecznym".

Zobacz wideo Czy dzieci wrócą w kwietniu do szkoły? "To są priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń"

Wojciech Andrusiewicz: Ten raport zawiera dość dużą liczbę przypadków z okresu świątecznego

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz komentował raport dotyczący zakażeń i zgonów związanych z koronawirusem podczas spotkania z dziennikarzami. Stwierdził, że tak wysoka liczba zgonów zaraportowana w czwartek 8 kwietnia to m.in. efekt opóźnionego raportowania, co miało związek ze świętami wielkanocnymi. Przyznał jednocześnie, że musimy się liczyć ze wzrostowym trendem liczby zgonów. 

- Te 954 przypadki to nie jest efekt minionej doby czy też ostatnich dwóch dni - powiedział Andrusiewicz. 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wyjaśnił, że w zgonach zaraportowanych 8 kwietnia wliczonych jest około 100 zgonów z Wielkiego Piątku, około 130 z Wielkiej Soboty i około 130 zgonów z Wielkiej Niedzieli oraz nieco mniej z lanego poniedziałku.

- Ten raport zawiera dość du膨 liczbę przypadków z okresu świątecznego - mówił Wojciech Andrusiewicz. 

Ameryka czeka na Ameryka czeka na "Zemstę Sithów"

Wi璚ej o: