Kuczmierowski: W niedzielę do Polski dotrze pomniejszona dostawa szczepionki AstraZeneca

Nie jak zaplanowano 171 tys. a 88 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 dotrze do Polski w najbliższą niedzielę - poinformował PAP Michał Kuczmierowski prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS). W przyszłym tygodniu trafią do naszego kraju również preparaty Moderny i Pfizera - dodał.

Kuczmierowski powiedział PAP, że planowana i zapowiadana dostawa szczepionki AstraZeneca będzie mniejsza o połowę i wyniesie 88 tys. dawek.

Zobacz wideo Czy dzieci wrócą w kwietniu do szkoły? "To są priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń"

Dostawy szczepionek do Polski. W kwietniu pierwszy transport J&J

- W przyszłym tygodniu do naszego kraju trafi 870 tys. dawek szczepionki Pfizer oraz preparaty Moderny - jednak na ten moment nie jest znana jeszcze ich liczba - zapowiedział.

Prezes RARS przypomniał też, że do Polski w drugiej połowie kwietnia trafi szczepionka firmy Johnson & Johnson. - W tej chwili mogę potwierdzić, że w drugiej połowie kwietnia trafi do Polski około 300 tys. szczepionek J&J - przekazał Kuczmierowski.

Szczepionka firmy AstraZenecaAstraZeneca wydała oświadczenie. Spełni żądania agencji leków

Szczepienia przeciw COVID-19. Do tej pory wykonano ponad 6 mln iniekcji 

Do tej pory - jak wynika z danych resortu zdrowia - pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało ponad 4,7 mln osób, a dwie dawki - ponad 2 mln osób. Do tej pory do Polski dotarło blisko 9 mln szczepionek, a do punktów szczepień trafiło ich ponad 7,7 mln. Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r.

Autor: Szymon Zdziebłowski

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Szczepionka firmy AstraZenecaZakrzepy po AstrzeZenece? WHO: To prawdopodobne, ale niepotwierdzone

Więcej o: