Tragiczne statystyki. Z powodu koronawirusa zmarło 638 osób - najwięcej od początku 2021 roku

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zgonie 638 zakażonych koronawirusem. To najgorszy dobowy wynik trzeciej fali epidemii. Czy te statystyki wpłyną na decyzje dotyczące obostrzeń? Rząd ma je ogłosić jeszcze w środę przed południem.

"Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w środę 7 kwietnia. Dobowy raport dotyczący epidemii koronawirusa jest tragiczny - 638 zgonów związanych z COVID-19 to najwyższy dobowy wynik, jaki odnotowano w 2021 roku. Gorsze statystyki odnotowano w ubiegłym roku - 25 listopada zmarło 674 osób zakażonych koronawirusem. 

Zobacz wideo Szczepienie poza kolejnością i bez skierowania, żeby nie marnować dawek? "Mamy różne warianty"

W środę 7 kwietnia poinformowano także o 14 910 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim - w każdym z tych województw wykryto ponad 1400 przypadków. 

Konferencja ministra zdrowia. O 11 ogłoszenie decyzji dot. obostrzeń

Trzecia fala epidemii koronawirusa w Polsce zbiera śmiertelne żniwo. Czy środowe statystki wpłyną na kolejne kroki rządu? 7 kwietnia mamy poznać decyzje rządu dotyczące ewentualnego luzowania obostrzeń. Z wtorkowych wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że opowiada się on za utrzymaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Czy tak się rzeczywiście stanie, zadecyduje Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. 

Minister Adam Niedzielski podczas ogłaszania obostrzeńNowa koncepcja rządu. Liczba zachorowań była najważniejsza. Nie jest