Tragiczne statystyki. Z powodu koronawirusa zmarło 638 osób - najwięcej od początku 2021 roku

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zgonie 638 zakażonych koronawirusem. To najgorszy dobowy wynik trzeciej fali epidemii. Czy te statystyki wpłyną na decyzje dotyczące obostrzeń? Rząd ma je ogłosić jeszcze w środę przed południem.

"Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w środę 7 kwietnia. Dobowy raport dotyczący epidemii koronawirusa jest tragiczny - 638 zgonów związanych z COVID-19 to najwyższy dobowy wynik, jaki odnotowano w 2021 roku. Gorsze statystyki odnotowano w ubiegłym roku - 25 listopada zmarło 674 osób zakażonych koronawirusem. 

Zobacz wideo Szczepienie poza kolejnością i bez skierowania, żeby nie marnować dawek? "Mamy różne warianty"

W środę 7 kwietnia poinformowano także o 14 910 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim - w każdym z tych województw wykryto ponad 1400 przypadków. 

Konferencja ministra zdrowia. O 11 ogłoszenie decyzji dot. obostrzeń

Trzecia fala epidemii koronawirusa w Polsce zbiera śmiertelne żniwo. Czy środowe statystki wpłyną na kolejne kroki rządu? 7 kwietnia mamy poznać decyzje rządu dotyczące ewentualnego luzowania obostrzeń. Z wtorkowych wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że opowiada się on za utrzymaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Czy tak się rzeczywiście stanie, zadecyduje Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. 

Więcej o: