Dworczyk zapowiada zmianę metody kwalifikacji do szczepień i apeluje: Zaszczepmy osoby 60+ jeszcze w kwietniu

Nową metodę kwalifikowania do szczepień, nie wymagającą obecności lekarza, zapowiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. - Kwalifikacja będzie prowadzona na podstawie ankiety - poinformował i dodał: - Chcielibyśmy, żeby wszyscy powyżej 60. roku życia zostali zaszczepieni jeszcze w kwietniu.

- W najbliższych dniach razem z ministrem zdrowia zaprezentujemy nową metodę kwalifikacji do szczepień -  mówił szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej programu szczepień Dworczyk podkreślał, że "przyspieszenie szczepień jest ważne w walce z trzecią falą COVID-19". - Mówimy też o takich sytuacjach, z którymi do tej pory się nie spotykaliśmy, czyli z pewnym nadmiarem szczepionek punktowo. W kolejnych miesiącach pewnie takie sytuacje będą miały miejsce, my też naprzeciw nim będziemy wychodzić - powiedział.

Zobacz wideo Szczepienia poza kolejnością w Rzeszowie? NFZ wszczyna postępowanie wyjaśniające

Dworczyk: Chcemy, żeby osoby powyżej 60. roku życia były zaszczepione w kwietniu

Przyspieszając, chcemy w szczególności przyśpieszyć szczepienie osób powyżej 60. roku życia. Chcielibyśmy, żeby wszystkie osoby, czyli około pół miliona osób powyżej 60. roku życia, zostały zaszczepione jeszcze w kwietniu
Apelujemy do punktów szczepień, mamy ich ponad 6,5 tys. w skali kraju, o to, żeby przesuwały w swoich kalendarzach, w centralnym kalendarzu, pacjentów powyżej 60. roku życia z maja na kwiecień

- przekazał szef KPRM.

Autorzy: Grzegorz Bruszewski, gb/ itm/, Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, sdd/ godl/, PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: