Harmonogram rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19. Od poniedziałku ruszają pierwsze zapisy

Szef programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że od poniedziałku 12 kwietnia ruszą zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 dla osób, które urodziły się w 1962 roku. Przypomniał, że rejestracja za pośrednictwem internetu zaczyna się już o północy.

We wtorek 6 kwietnia odbyła się konferencja prasowa rządu na temat dalszej akcji szczepień. Szef KPRM zapowiedział, że w poniedziałek 12 kwietnia ruszy rejestracja dla kolejnych grup osób.

Zobacz wideo Koronawirus. Czekają nas szczepienia uzupełniające? „Pewnie do tego dojdzie”

Kalendarz rejestracji na szczepienie w kwietniu 2021 roku

Zgodnie z harmonogramem, rejestracja zacznie się 12 kwietnia dla osób urodzonych w 1962 roku, a zakończy 24 kwietnia rejestracją rocznika 1973.

 • 12 kwietnia (poniedziałek) rozpoczną się zapisy dla osób urodzonych w 1962 roku;
 • 13 kwietnia (wtorek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1963 roku;
 • 14 kwietnia (środa) - rejestracja dla osób urodzonych w 1964 roku;
 • 15 kwietnia (czwartek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1965 roku;
 • 16 kwietnia (piątek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1966 roku;
 • 17 kwietnia (sobota) - rejestracja dla osób urodzonych w 1967 roku;
 • 19 kwietnia (poniedziałek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1968 roku;
 • 20 kwietnia (wtorek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1969 roku;
 • 21 kwietnia (środa) - rejestracja dla osób urodzonych w 1970 roku;
 • 22 kwietnia (czwartek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1971 roku;
 • 23 kwietnia (piątek) - rejestracja dla osób urodzonych w 1972 roku;
 • 24 kwietnia (sobota) - rejestracja dla osób urodzonych w 1973 roku.

Michał Dworczyk przypomniał, że zapisy przez internet ruszą już o północy. Rejestracja za pośrednictwem infolinii 989 lub SMS rozpocznie się o godzinie 6:00.

- Jesteśmy przekonani, że duża część osób z tych roczników będzie zainteresowana szczepieniami - mówił szef KPRM. Michał Dworczyk przypomniał, że wcześniej mogły zapisać się osoby z tych roczników, które na początku roku zgłosiły chęć zaszczepienia się. Ten formularz został już jednak zamknięty (działał od stycznia do końca marca). 

Michał Dworczyk odpowiedział też na pytanie dziennikarza dotyczące rejestracji kolejnych, młodszych roczników. - Rejestracja dla osób od 18. do 39. roku życia, a dokładnie rejestracja tych osób, które zgłosiły się za pośrednictwem formularza, będzie mogła mieć miejsce w momencie, kiedy będzie zbliżała się ich grupa wiekowa. Jak będą zbliżały się terminy szczepień tej grupy, to priorytetowo te osoby będą mogły się zarejestrować wcześniej niż osoby, które nie zgłosiły chęci szczepienia w styczniu, lutym czy marcu - powiedział jedynie szef KPRM. 

Szczepienia w Rzeszowie. Prof. Parczewski: To nie fair. Ktoś inny umrzeSzczepienia w Rzeszowie. Prof. Parczewski: To nie fair. Ktoś inny umrze

- Chcemy przyspieszyć szczepienie osób powyżej 60. roku życia. Chcemy, by wszystkie z nich były zaszczepione jeszcze w kwietniu. Przyspieszenie jest szalenie ważne nie tylko ze względu na pokonanie pandemii koronawirusa, ale też ze względu na ten moment, w którym się znajdujemy, czyli trzecią falę - mówił podczas konferencji Dworczyk.

Andrzej DudaPaweł Szrot: Andrzej Duda dobrze ocenia sposób zwalczania epidemii

Więcej o: