Paweł Szrot: Prezydent Andrzej Duda dobrze ocenia sposób zwalczania epidemii

- Prezydent Andrzej Duda dobrze ocenia sposób zwalczania epidemii; współuczestniczył z rządem w różnych działaniach na rzecz ograniczania zachorowalności, będzie to robił w dalszym ciągu - powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta RP, pytany był we wtorkowej rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, jak prezydent Andrzej Duda ocenia sposób walki z pandemią koronawirusa. - Mówimy wszyscy, że tak naprawdę nie wiemy w tej chwili, jaka jest teraz sytuacja, bo wszyscy mamy informacje jeszcze sprzed okresu świątecznego. Teraz będziemy również i w kancelarii prezydenta analizowali sytuację epidemiczną - powiedział Szrot.

Zobacz wideo Brazylijski wariant wirusa. Czy dojdzie do czwartej fali?

"Andrzej Duda ocenia sposób zwalczania tej epidemii dobrze"

Podkreślił jednocześnie, że "prezydent ocenia sposób zwalczania tej epidemii dobrze". - Andrzej Duda współuczestniczył razem z rządem w przeróżnych działaniach zmierzających do zwalczania tej epidemii, ograniczania zachorowalności, będzie to robił w dalszym ciągu - zadeklarował prezydencki minister.

Szrot wskazywał, że "jest to przedsięwzięcie, z którym ludzkość się nie zetknęła, zdaje się, od jakichś 100 lat, więc błędy są nieuniknione". - Takie jak ten błąd, który obserwowaliśmy przed świętami. Powtarzam - tu też za wieloma opiniami - nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. A ten błąd został bardzo szybko skorygowany - ocenił minister.

Paweł Szrot o chaosie ze szczepieniami: Żaden błąd, który wystąpił, nie powinien mieć wpływu na dalsze sprawowanie funkcji przez Michała Dworczyka

Pytany o głosy opozycji, że szef KPRM Michał Dworczyk powinien się podać do dymisji w związku z ubiegłotygodniowym zamieszaniem związanym ze szczepieniami, Szrot odparł, że Dworczyk jest zaangażowany w kwestie organizacji szczepień, poświęca temu mnóstwo czasu i wysiłku.

- Żaden błąd, który tu wystąpił, nie powinien mieć wpływu na dalsze sprawowanie przez niego funkcji związanych ze zwalczaniem tej epidemii - ocenił prezydencki minister.

Szrot, mówiąc o zaplanowanych na najbliższy czas aktywnościach prezydenta, podkreślił, że "wszystko na razie jest podporządkowane i zdominowane jedną kwestią, czekają nas trudne dni, to wiadomo". Zadeklarował, że prezydent zaangażuje się w działania zmierzające do poprawy sytuacji epidemicznej.

Pytany, jakie to będą działania, odparł, że będą miały "podobny charakter" do aktywności sprzed świąt. -Czyli spotkania ze środowiskami, które są zaangażowane w zwalczanie epidemii. Są to środowiska medyków, służb mundurowych, wsparcie tych środowisk - podkreślił Szrot.

(PAP) Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka/ sdd/ godl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: