Nowe dane o liczbie zakażeń. Rzecznik resortu zdrowia: poniżej 10 tys. przypadków COVID-19

Rzecznik ministerstwa zdrowia zdradził, że wtorkowe dane dotyczące epidemii koronawirusa nie będą wysokie. - Dziś odnotujemy poniżej 10 tys. nowych zakażeń - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Wojciech Andrusiewicz dodał, że dziś nastąpi wzrost liczby zajętych łóżek covidowych w szpitalach. Tak, jak wcześniej wspominał o tym Waldemar Kraska, o około 800 wzrośnie liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: Ten tydzień także nie będzie optymistyczny

Wojciech Andrusiewicz: W kolejnych dniach tych zgonów będzie więcej, taka jest logika pandemii 

- Dziś znów wzrost o 800 łóżek, znów więcej osób pod respiratorami. W kolejnych dniach tych zgonów będzie więcej, taka jest logika pandemii - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Dodatkowo Wojciech Andrusiewicz poinformował, jaka jest liczba nowych zakażeń we wtorek 6 kwietnia

- Dziś odnotujemy poniżej 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem - przekazał. Polityk przyznał, że jeśli chodzi o decyzje dotyczące ewentualnych dalszych obostrzeń, to rząd nie będzie podejmował ich w oparciu o niższe dane ze świąt wielkanocnych

Nowa sala dla chorych na COVID-19 w budynku G szpitala przy ul. Arkońskiej Apel. "Po świętach możliwa większa zachorowalności na PIMS u dzieci"

W poniedziałek 29 marca dokładnie tydzień temu, Ministerstwo Zdrowia informowało o 16 965 przypadkach zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło wtedy 48 pacjentów. Dwa tygodnie temu wynik ten wynosił 14 578 zakażeń przy 65 zgonach. Wyniki podawane przez resort w poniedziałek zawsze są niższe, a wynika to z mniejszej liczby testów zlecanych i wykonywanych w weekend. Największe liczby zakażeń odnotowuje się w środę-czwartek. Najwyższa dzienna liczba zakażeń od początku epidemii koronawirusa podana została w czwartek 1 kwietnia. Resort poinformował wtedy o 35 251 przypadkach zakażeń i śmierci 674 osób zakażonych koronawirusem. 

Zobacz wideo Czy szczepienia zarejestrowanych 40-latków zostaną odwołane?
Więcej o: