Niedzielski pokazał nowe dane. "Cztery województwa mają największy spadek tygodniowej liczby zakażeń"

"Cztery województwa, które w pierwszej kolejności zostały poddane działaniu obostrzeń mają teraz największy spadek tygodniowej liczby zakażeń" - poinformował Adam Niedzielski na Twitterze. Dzień wcześniej minister zdrowia podkreślał, że to, co będzie się działo w kolejnych tygodniach w związku z epidemią, zależy od tego, "jak bezpieczenie spędzimy święta".

Zanim rząd zdecydował się na lockdown w całym kraju, obostrzenia wprowadzał w poszczególnych województwach. 27 lutego restrykcje zaczęły obowiązywać w woj. warmińsko-mazurskim, 13 marca w woj. pomorskim, a 15 marca w województwach mazowieckim i lubuskim.

W poniedziałek Adam Niedzielski poinformował, że w tych czterech województwach widoczny jest największy spadek liczby zakażeń. "Cztery województwa, które w pierwszej kolejności zostały poddane działaniu obostrzeń (warmińsko-mazurskie, pomorskie, lubuskie, mazowieckie) mają teraz największy spadek tygodniowej liczby zakażeń" - napisał na Twitterze minister zdrowia.

Zobacz wideo Konferencja Lewicy po zamieszaniu ze szczepionkami. "Ten rząd to błąd systemu"

Adam Niedzielski pokazał wykres zakażeńMinister zdrowia z apelem ws. świąt. Pokazał dane ws. zakażeń

Epidemia koronawirusa w Polsce

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 902 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej w województwach: śląskim - 1 734 i wielkopolskim - 1 255. "Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 45 osób" - podał resort. W ciągu doby przeprowadzono ponad 39,3 tys. testów.

Do tej pory w Polsce stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 2 448 463 osób. Zmarło 55 005 chorych. 2 009 308 osób wyzdrowiało.

Aktualne obostrzenia, czyli lockdown w całym kraju, mają obowiązywać do najbliższego piątku, 9 kwietnia. Jednak we wpisie z niedzieli minister zdrowia stwierdził, że "od tego jak bezpiecznie spędzimy te Święta zależy co będzie działo się w najbliższych tygodniach".

Adam NiedzielskiNiedzielski: To nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu

Więcej o: