Wrocław. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów z COVID. "Ograniczona przepustowość instalacji tlenowych"

Ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu wstrzymał przyjęcia pacjentów chorych na COVID-19. Taka sytuacja może potrwać około dwóch, trzech dni.

Informację tę podał na Twitterze rzecznik prasowy dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. "Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu wstrzymał przyjęcia pacjentów z COVID-19 ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych" - napisał Michał Nowakowski. Jak dodał, "wszyscy hospitalizowani pacjenci, w tym także wymagający podania tlenu są pod stałą opieką medyczną", a szpital posiada zapasy tlenu.

Respirator. Zdj. ilustracyjneZapotrzebowanie na tlen rośnie. Kosiniak-Kamysz apeluje do Orlenu

Zobacz wideo Konferencja Lewicy po zamieszaniu ze szczepionkami. "Ten rząd to błąd systemu"

W Poznaniu zabrakło tlenu

Wraz ze wzrostem liczby osób hospitalizowanych rośnie także zapotrzebowanie na tlen. Jak informowaliśmy, wcześniej zabrakło go dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Przeprowadzono kontrolę instalacji i zasobów tlenu, która wykluczyła awarię. Jak podała Polska Agencja Prasowa, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński nakazał policyjną eskortę zmierzającej w kierunku Poznania cysterny z tlenem. Straż pożarna dostarczyła do szpitala butle tlenowe. 12 pacjentów szpitala tymczasowego przewieziono do innych poznańskich szpitali.

Rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej prok. Łukasz Wawrzyniak potwierdził PAP w środę, że w związku z wtorkowym zdarzeniem do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi do 5 lat więzienia.

Szpital w PoznaniuWiadomo, co było przyczyną braku tlenu w szpitalu w Poznaniu

Więcej o: