Dworczyk: e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona

E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona - poinformował w nocy z czwartku na piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Centrum Informacyjne Rządu zapewnia, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS.

W czwartek rano minister Michał Dworczyk informował w RMF FM, że jest otwarta rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia, ale ta rejestracja zwolniła, dlatego rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu.

Na późniejszej konferencji prasowej Dworczyk przyznał, że z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat zarejestrowała się na kwietniowe terminy szczepień, a - jak podkreślał - te osoby miały mieć terminy w maju. Dlatego na kilka godzin wstrzymano rejestrację; do każdej takiej osoby ma dzwonić konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.

Zobacz wideo Dworczyk przeprasza po zamieszaniu ze szczepionkami. "Ministra zdrowia nie było na wczorajszym sztabie"

E-rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 wznowiona. Można zapisać się też SMS-em

Po północy z czwartku na piątek szef KPRM poinformował na Twitterze o ponownym uruchomieniu e-rejestracji.

"E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem pacjent.gov.pl" - napisał.

Z kolei we wpisach na profilu #Szczepimysie prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu zapewniono, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS. "Wprowadziliśmy niezbędną korektę do systemu" - podano.

Wodzisław Śląski. 'Krówkomat' przed wejściem do kościołaKsiądz wystawił "krówkomat". "Brak krówek, brak miejsc" w kościele

E-rejestracja wznowiona? Strona internetowa przestała działać

Po tym, jak minister Dworczyk ogłosił, że e-rejestracja została wznowiona, pojawiły się problemy związane z funkcjonowaniem strony internetowej szczepimysie.pl. Tuż przed godziną 8 niektórym osobom chcącym ją odwiedzić, wyświetlał się komunikat: "Ta witryna jest nieosiągalna". Przez pewien czas w praktyce nie mieli więc możliwości zapisania się na szczepienie poprzez formularz internetowy.

autorka: Olga Zakolska

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu32-latek spacerował po szpitalu bez maseczki. Został zatrzymany

Więcej o: