"Nikt mi nie będzie mówił, gdzie mogę wchodzić". Uczestnik głośnego najścia na szpital zatrzymany

32-letni mieszkaniec Torunia, który w sobotę wraz z dwiema innymi osobami wszedł na teren Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Tourniu, został w czwartek zatrzymany przez policję. Mężczyzna nagrywał wizytę w placówce, a później umiejścił ją w mediach społecznościowych. Nie miał zakrytych ust ani nosa.

Pięciominutowe nagranie z sobotniego najścia na Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu zostało udostępnione na profilu na Facebooku, określającym się jako strona, która "rozmontowuje system przez decentralizację i powrót do prawa naturalnego".

Toruń. Po najściu grupy osób na szpital

Grupa kilku osób (dwóch mężczyzn i kobieta) chodziła po oddziałach, ignorując wszelkie obostrzenia epidemiczne. W trakcie nagrania padały słowa, że "suweren przyszedł na kontrolę". 

Toruń. Grupa antycovidowców wtargnęła na oddział i wszystko nagrywała (zdjęcie ilustracyjne)Spacerowali po szpitalu bez maseczek. "Suweren przyszedł na kontrolę"

- Jestem u siebie w szpitalu, w moim państwie i nikt mi tu nie będzie mówił, gdzie ja mogę wchodzić, a gdzie nie - mówił jeden z mężczyzn. Grupa wybrała się do placówki celem "udowodnienia", że nikt nie choruje, a pandemia koronawirusa to fikcja, jednak na sam oddział covidowy finalnie nie odważyła się wejść.

Personel wezwał Straż Miejską. Grupa wyszła sama przed przyjazdem strażników, popychając przedtem portiera, który próbował ich zatrzymać.

Zobacz wideo Psychiatra o rozwoju pandemii: Wchodzimy w fazę destrukcyjną

Toruń. 32-latek zatrzymany

Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu zdecydowała się skierować do prokuratury zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono wtargnięcia grupy do szpitala oraz naruszenia nietykalności portiera. 

Jak podał portal tvn24.pl, policja zatrzymała w czwartek 32-letniego mężczyznę, który tego dnia wszedł wraz z dwiema innymi osobami do szpitala. To właśnie 32-latek nagrywał całe zdarzenie i umieścił film w sieci. Mężczyzna ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Zaszczepieni według wiekuSzczepienia. Ma być przyspieszenie. Na razie dwie dawki dostały 2 mln osób

Więcej o: