Bia造stok. 101-latka pokona豉 COVID-19. "Leki i prowadzona terapia zadzia豉造"

- 101-letni kobiet, kt鏎a zosta豉 wyleczona z COVID-19, wypisano w 鈔od ze szpitala tymczasowego w Bia造mstoku - poinformowa豉 rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Bia造mstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk. Seniorka sp璠zi豉 w szpitalu blisko dwa tygodnie.

Jak poinformowała Malinowska-Olczyk, kobieta mieszkająca w okolicach Gródka, trafiła 18 marca do szpitala tymczasowego przy ul. Żurawiej w Białymstoku. Miała niewydolność oddechową i gorączkę, a w następstwie infekcji wirusem SARS-CoV-2, rozwinęło się u niej ostre zapalenie płuc.

Zobacz wideo Nowy harmonogram szczepień. Od 12 kwietnia zarejestruje się rocznik 1962

101-latka z województwa podlaskiego pokonała COVID-19. "Dobrze zareagowała na leczenie"

- Na szczęście pacjentka dobrze zareagowała na leczenie - powiedział cytowany w komunikacie przesłanym mediom koordynator Szpitala Tymczasowego nr 1 przy ul. Żurawiej prof. Wojciech Naumnik. Dodał, że podczas leczenia stosowana była tlenoterapia i antybiotykoterapia. - Momentami obserwowaliśmy bardzo niską saturację, nawet w granicach 60 proc. Na szczęście leki i prowadzona terapia zadziałały i po kilku dniach chora poczuła się znacznie lepiej - powiedział lekarz.

Malinowska-Olczyk dodała, że kobieta nie miała "zbyt wielu chorób przewlekłych, przyjmuje jedynie leki na nadciśnienie".

106-latka nie dała się koronawirusowi. 'Albo zdrowa, albo szczęście od Boga' (zdjęcie ilustracyjne)106-latka nie dała się koronawirusowi. "Albo zdrowa, albo szczęście od Boga"

99-latek z chorobami przewlekłymi także zwalczył COVID-19

Kilka tygodni temu ze szpitala Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Bia造mstoku został wypisany 99-letni białostoczanin, który z powodu COVID-19 spędził w szpitalu ponad trzy tygodnie. - Ten chory miał jednak wiele chorób przewlekłych. Szpital opuścił w dobrej kondycji, na własnych nogach, choć z chodzikiem, a jego stan lekarze ocenili jako dobry - poinformowała Malinowska-Olczyk.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny prowadzi w Białymstoku dwa szpitale tymczasowe. Malinowska-Olczyk poinformowała PAP, że w środę, w szpitalu tymczasowym przy ul. Żurawiej, przebywało 64 pacjentów, w tym ośmiu pod respiratorem, w szpitalu tymczasowym przy ul. Wołodyjowskiego było siedmiu pacjentów.

(PAP) Autorka: Sylwia Wieczeryńska / swi/ mhr/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Punkt szczepień w Łodzi / zdjęcie ilustracyjnePunkt szczepień: Seniorzy potrafią przyjść nawet trzy godziny wcześniej

Wi璚ej o: