Waldemar Kraska o nowych zakażeniach: Na pewno powyżej 30 tys.

Waldemar Kraska powiedział, że czwartek jest zawsze tym dniem, kiedy tygodniowa kumulacja zakażeń jest najwyższa. - Na pewno będzie powyżej 30 tysięcy zakażeń - dodał wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska był gościem porannej rozmowy w Polsat News. Wiceminister zdrowia został poproszony o komentarz do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Polityk pytany był o to, czy znana jest już dzisiejsza liczba zakażeń.

Zobacz wideo "Będziemy elastycznie dostosowywać się do sytuacji". Uwolnienie zapisów na szczepienia dla wszystkich możliwe w maju

Waldemar Kraska: Czwartek jest zawsze tym dniem, kiedy liczba nowych chorych jest największa w ciągu tygodnia 

- Umówiliśmy się (w rządzie - red.), że informacje te będą podawane codziennie o 10:30, więc poczekamy do tej godziny. Na pewno dziś będzie powyżej 30 tysięcy zakażeń, tego się spodziewaliśmy. Czwartek jest zawsze tym dniem, kiedy liczba nowych chorych jest największa w ciągu tygodnia - powiedział wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska zaapelował też w sprawie świąt wielkanocnych. Z uwagi na trzecią falę epidemii koronawirusa zalecał, by w Wielkanoc zostać w domach i spędzić ten czas z domownikami i najbliższą rodziną. - To nasz apel nieustający. Przed nami piękne święto, piękny czas, ale naprawdę powinniśmy zostać na ten czas w domu. Zostańmy na święta w domu - powtórzył polityk.

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek 1 kwietnia, że zajętych jest już 31 811 łóżek covidowych i 3 143 respiratorów. Na kwarantannie przebywa ponad 468 tys. Polaków. Z COVID-19 wyleczonych zostało 1 882 179 pacjentów do tej pory zakażonych koronawirusem. 

Więcej o: