Rząd przyspieszy szczepienia w woj. śląskim. Niedzielski: Skierujemy tam część rezerw

- Cały czas dynamika zachorowań na Śląsku jest większa niż przeciętnie w Polsce - stwierdził w rozmowie z Radiem Katowice minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, podaż szczepionek w województwie ma zostać w najbliższym czasie zwiększona.

- Śląsk stał się regionem, gdzie sytuacja jest najgorsza w skali kraju - przyznał w środę w rozmowie z Radiem Katowice minister zdrowia Adam Niedzielski Jak dodał, "to nie jest jedyna zła wiadomość".

- Druga zła wiadomość jest taka, że niestety nie widać symptomów, żeby liczba zakażeń w najbliższym czasie miała wyhamować, bo cały czas dynamika zachorowań na Śląsku jest większa niż przeciętnie w Polsce - zaznaczył.

- Zwiększymy podaż szczepionek na Śląsku, pewną część rezerw skierujemy na szczepienia w regionie - zapowiedział minister.

Do tej pory w woj. śląskim zostało wykonanych blisko 650 tys. szczepień, z czego ok. 216 tys. drugą dawką. Dzienna liczba szczepień w tym województwie to 11,5 tys.

Adam NiedzielskiNiedzielski o sytuacji na Śląsku: Krytyczna. Będą dwa typy relokacji pacjentów

Ratownicy medyczni podczas przewożenia pacjentki z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.Dramatycznie wysoka liczba zgonów i coraz mniej łóżek. Na Śląsku krytycznie. "Granice wydolności"

Koronawirus. Sytuacja w woj. śląskim

Minionej doby potwierdzono 32 874 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków potwierdzono w województwie śląskim - ponad 6 tysięcy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał na konferencji po miejscowym sztabie kryzysowym, że sytuacja epidemiczna na Śląsku jest krytyczna. Tematem spotkania był m.in. transport pacjentów ze Śląska do placówek w sąsiadujących województwach.

Niedzielski poinformował, że z Częstochowy do Radomska trafi w środę ponad 20 osób. Dodał, że zarówno do Radomska, jak i do Kędzierzyna-Koźla zostanie skierowanych w tym tygodniu około 150-170 pacjentów.

Zobacz wideo Nowy harmonogram szczepień. Od 12 kwietnia zarejestruje się rocznik 1962
Więcej o: