Niedzielski: Jednym z priorytetów są dostawy tlenu do szpitali. Przygotowano banki tlenowe

- W tej chwili jednym z priorytetów, jeśli chodzi o utrzymanie bezpieczeństwa w systemie medycznym, jest zapewnienie dostaw tlenu do szpitali - podkreślił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że zostały przygotowane banki tlenowe, które dają rezerwę przy zaburzeniu dostaw tlenu.

Szef resortu zdrowia podkreślił w środę na konferencji prasowej, że w tej chwili jednym z priorytetów, jeśli chodzi o utrzymanie bezpieczeństwa w systemie medycznym, jest zapewnienie dostaw tlenu.

Zobacz wideo Zamknięte przedszkola i żłobki z pewnymi wyjątkami. Czy rząd planuje do tych wyjątków dodać dzieci pracowników handlu?

Niedzielski: Jednym z priorytetów jest w tej chwili zapewnienie dostaw tlenu do szpitali

- Zostały przygotowane banki tlenowe, które na poziomie każdego województwa dają rezerwy przy sytuacji zaburzenia dostaw zaopatrzenia szpitali w sposób ciągły - zaznaczył minister.

Mówiąc o sytuacji, która miała miejsce we wtorek w Wielkopolsce, Niedzielski podkreślił, że "według wstępnych wyjaśnień doszło tam do pewnego zaniedbania w zamawianiu, w płynności dostaw tlenu". "- Chcę podkreślić, że ta sprawa została skierowana do prokuratury, żeby dokładnie wyjaśnić zakres odpowiedzialności - dodał Niedzielski.

Adam NiedzielskiAdam Niedzielski: Szczyt trzeciej fali będzie w tym lub kolejnym tygodniu

We wtorek przed południem Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o konieczności przewiezienia części pacjentów szpitala tymczasowego, umiejscowionego na Międzynarodowych Targach Poznańskich, do innej placówki. Powodem miały być problemy z instalacją tlenową w lecznicy. Ostatecznie około południa do innych szpitali przewieziono 12 pacjentów.

PAP, autorzy: Edyta Roś/ero/godl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: