Kraska o środowym raporcie ws. zakażeń: Tego się spodziewaliśmy. Będzie sztab kryzysowy w woj. śląskim

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że w środę podawana przez resort liczba zakażeń będzie wyższa niż w ostatnich dniach. - Tego się spodziewaliśmy - stwierdził. Dodał, że w sprawie szczepień Mateusz Morawiecki "wysoko stawia poprzeczkę".

Waldemar Kraska był gościem programu "Kwadrans polityczny" w TVP1. Wiceminister zdrowia odniósł się do słów Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że do końca sierpnia rząd chce zaszczepić wszystkich chętnych. - Premier zawsze stawia wysoko poprzeczkę i myślę, że sprostamy temu wyzwaniu. Chcemy zwiększyć liczbę punktów, w których będziemy szczepić. To jest podstawa w przypadku, jeśli tych szczepionek rzeczywiście będzie tak dużo, a takie są zapowiedzi - powiedział Kraska.

Zobacz wideo "Będziemy elastycznie dostosowywać się do sytuacji". Uwolnienie zapisów na szczepienia dla wszystkich możliwe w maju

Waldemar Kraska: Chcemy do końca wakacji wszystkich chętnych Polaków

Wiceminister zdrowia dodał, że "w maju lub czerwcu" będzie możliwość szczepienia w zakładach pracy. - Tak jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, chcemy do końca wakacji wszystkich chętnych Polaków zaszczepić, myślę, że to się uda - powiedział. 

Kraska przyznał, że w środę spodziewa się większej liczby przypadków niż w poprzednich dniach. - Zawsze środa czy czwartek jest tym dniem, kiedy tych nowych przypadków mamy zdecydowanie więcej niż w poprzednich dniach. Efekt weekendu w tej chwili zostaje jakby zmazany. Dzisiaj będzie na pewno więcej przypadków niż w ostatnich dniach. Tego się spodziewaliśmy. - powiedział wiceszef resortu.

"Polska podzieliła się na dwie strefy"

Kraska podkreślił, że "szczególnie jedno województwo przoduje, czyli województwo śląskie, gdzie tych nowych zakażeń niestety codziennie przybywa". - Dlatego z wielką troską patrzymy na to województwo. Dzisiaj do województwa śląskiego jedzie nasz minister Adam Niedzielski, aby osobiście być na miejscu, zobaczyć jaka sytuacja, porozmawiać z panem wojewodą na miejscu. Będzie sztab kryzysowy zwołany z obecnością pana ministra. Sytuacja jest pod kontrolą, ale jest bardzo poważna - powiedział. 

Wiceminister tłumaczył, że "Polska w tej chwili podzieliła się na dwie strefy". - Strefa północna i wschodnia, gdzie tych zakażeń mamy zdecydowanie mniej i zachód z południem. Województwo śląskie jest w sumie niewielkie terytorialnie, ale bardzo zurbanizowane, ma dużo mieszkańców, kontakt międzyludzki jest ścisły - powiedział.

Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej pod Sejmem. Warszawa, 17 sierpnia 2020Sondaż. Polska 2050 Szymona Hołowni goni PiS. Strata jest coraz mniejsza

Więcej o: