Poznań: Ewakuacja części pacjentów ze szpitala tymczasowego. Są problemy z tlenem

- Z powodu problemów technicznych z instalacją tlenową pięciu zaintubowanych pacjentów zostanie przewiezionych ze szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich do szpitala miejskiego im. J. Strusia - przekazał we wtorek Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował PAP, że "trwa transport pacjentów ze szpitala tymczasowego do szpitala miejskiego im. J. Strusia, po informacji o problemach technicznych z instalacją tlenową".

Zobacz wideo Dlaczego setki ofiar pandemii nie robią już takiego wrażenia?

Ewakuacja pięciu pacjentów ze szpitala tymczasowego w Poznaniu

- Wojewoda wdrożył procedury kryzysowe, uruchomiono zespoły ratownictwa medycznego - powiedział Stube. Na razie do szpitala miejskiego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu zostanie przewiezionych pięciu zaintubowanych pacjentów, ale Stube zaznaczył, że ta liczba może wzrosnąć.

Szpital w PoznaniuW szpitalach już 31 tys. pacjentów z COVID. W ciągu doby przybyło tysiąc

Bartosz Sobański, rzecznik Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który odpowiada za tymczasową placówkę na MTP, powiedział PAP, że decyzję o przewiezieniu pacjentów podjęto "w związku z wątpliwościami dotyczącymi sprawności instalacji tlenowej". - Obecnie trwa weryfikacja procedur związanych z tlenem. Wszyscy pozostali w szpitalu tymczasowym pacjenci są zabezpieczeni - podkreślił.

W akcji transportu i zabezpieczenia szpitala na MTP biorą udział strażacy i zespoły ratownictwa medycznego.

Szpital tymczasowy na MTP dysponuje 272 miejscami dla pacjentów z COVID-19. We wtorkowy poranek przebywało w nim 258 chorych, w tym 17 osób podłączonych do respiratorów. Według założeń, w razie potrzeb, placówka tymczasowa na MTP może zostać rozbudowana na tyle, by przyjąć ponad 500 chorych zakażonych koronawirusem.

Wojewoda śląski: Sytuacja jest bardzo ciężka. '28 tysięcy infekcji w siedem dni'Wojewoda śląski: Jest bardzo ciężko. Wdrożyłbym dodatkowe restrykcje

***

Autor: Szymon Kiepel (PAP) szk/ mhr/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: