Piotr Müller: Rząd przedstawi nowy plan szczepień. Prezentacja najprawdopodobniej we wtorek

- Rząd poinformuje o planie szczepień na najbliższy czas prawdopodobnie we wtorek - zapowiedział rzecznik rządu, Piotr Müller. Zastrzegł jednak od razu, że harmonogram jest w dużej mierze zależny od dostaw szczepionek.

Rząd chce, by szczepienia były jak najbardziej masowe, w związku z tym rozważa ich organizację nawet w dużych zakładach pracy - donosił "Dziennik Gazeta Prawna". Pytanie o ten pomysł padło podczas konferencji z udziałem Piotra Müllera, który odpowiedział wymijająco, że nowy plan zostanie dopiero przedstawiony.

Zobacz wideo Szef Szpitala Narodowego: Jest kilka szpitali, które zgłaszają problem logistyczny. W większości to odbywa się płynnie

Piotr Müller: Szczepienia odbywają się zgodnie z założonym harmonogramem

Podczas konferencji prasowej Piotr Müller podkreślał, że jak dotąd szczepienia odbywają się zgodnie z założonym harmonogramem, a nawet nieco lepiej.

(...) Jeżeli chodzi o pierwszy kwartał, właściwie ten harmonogram został zrealizowany w szerszym zakresie. To nas bardzo cieszy, ale oczywiście wszystko jest uzależnione od liczby dostaw szczepionek do kraju. W związku z tym pod tym kątem harmonogram na bieżąco jest aktualizowany

- powiedział rzecznik rządu i dodał, że zaktualizowana wersja planu szczepień na najbliższe tygodnie zostanie przedstawiona do wiadomości publicznej jeszcze w tym tygodniu na konferencji. Być może odbędzie się ona już we wtorek.

Szczepienia przeciwko COVID-19Nieoficjalnie: Punkty szczepień będą mogły zamówić szczepionki bez limitów

Piotr Müller poruszył również kwestię kwarantanny. Podróżując w obrębie strefy Schengen należy mieć negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Z kolei podróżujący spoza strefy Schengen, niezależnie od wyniku testu, zostaną skierowani na kwarantanne, z której zwolnić może ich tylko test wykonany na miejscu, w Polsce. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.gov.pl.

Koronawirus w Polsce. Dane z 29 marca

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 965 nowych zakażeniach i o 48 zgonach z powodu koronawirusa. Tym samym liczba zakażonych od początku pandemii to 2 267 964 osoby, zmarły natomiast 51 932.

Trzecia fala pandemii koronawirusa. Śmigłowce będą transportować pacjentów ze ŚląskaŚmigłowce LPR i wojska są już gotowe do transportu pacjentów ze Śląska

W szpitalach znajduje się 29 920 osób zakażonych koronawirusem i jest to najwięcej od początku pandemii.

Więcej o: