Nieoficjalnie: Punkty szczepień będą mogły zamówić dodatkowe szczepionki bez limitów

"Punkty szczepień będą dzisiaj mogły zamówić na ten tydzień dodatkowe szczepionki bez limitów, do wyczerpania dostępnej puli" - informuje nieoficjalne portal 300polityka.

W Polsce trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Na konferencji prasowej w poniedziałek, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia poinformował, że niebawem minister i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przedstawi nowe zasady szczepień w związku z rosnącą liczbą dostępnych szczepionek.

Zobacz wideo Dr Zaczyński: Każdy powinien spędzić ten lockdown odpowiedzialnie, jak w ubiegłym roku

Rehabilitują pacjentów po COVID-19. Do sierpnia 2022 wszystkie miejsca już zajęte W Głuchołazach rehabilitują pacjentów po COVID-19. Brak miejsc do sierpnia 2022

Portal 300polityka dotarł do informacji na temat zmian, które mają zostać ogłoszone w poniedziałek.

Poza standardowymi zamówieniami, które realizujemy wtorek- środa, punkty szczepień będą dzisiaj mogły zamówić na ten tydzień dodatkowe szczepionki bez limitów do wyczerpania dostępnej puli (około 200 tys.)

- przekazała osoba zaangażowana w program szczepień. Ma to być inicjatywa ministra Dworczyka, która przyczyni się do maksymalnego wykorzystania szczepionek, które przyjadą do Polski w tym tygodniu.

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek prawie 17 tys. zakażeń

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 965 nowych zakażeniach koronawirusem. W porównaniu do ubiegłego poniedziałku jest to wzrost o 2 387 przypadków. Odnotowano 48 osób, które zmarły w wyniku COVID-19.

Więcej o: