Rzecznik MZ: Podziękowania dla Kościoła, bo w większości miejsc Niedziela Palmowa przebiegła w reżimie

- Niedziela Palmowa przebiegała w reżimie sanitarnym. W większości kraju obostrzenia zostały utrzymane - orzekł w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował też o spędzenie świąt wielkanocnych w jak najmniejszym gronie osób.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej podziękował episkopatowi i Kościołowi za organizację nabożeństw w Niedzielę Palmową z zachowaniem zasad sanitarnych. Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem zaczęły obowiązywać od soboty 27 marca. 

Zobacz wideo Dyrektor Szpitala na Stadionie Narodowej o trzeciej fali koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Wojciech Andrusiewicz dziękuje Kościołowi i Episkopatowi po Niedzieli Palmowej

- Niedziela Palmowa przebiegała w reżimie sanitarnym - podkreślił Andrusiewicz. Zaznaczył, że "były wyjątki, tak jak wszędzie". "W dyskontach, innych miejscach zdarzają się ludzie nieodpowiedzialni, jednak w większości kraju widać było, że reżim sanitarny został utrzymany, za co należą się gorące podziękowania - dodał.

Poseł Lewicy chce zamknięcia kościołów. Jako dowód pokazuje zdjęciaPoseł Lewicy chce zamknięcia kościołów. Jako dowód pokazuje zdjęcia

Rzecznik MZ wyraził nadzieję, że święta wielkanocne także odbędą się w reżimie sanitarnym. - Aby nie trzeba było przedłużać obostrzeń, które w tej chwili w naszym kraju obowiązują - mówił.

Wojciech Andrusiewicz zaapelował także o spędzenie świąt wielkanocnych w jak najmniejszym gronie osób. - To nie będą święta, które można będzie spędzić w szerokim gronie rodzinnym, jeśli widzimy transmisję wirusa w odmianie brytyjskiej i liczbę zakażeń. Widzimy, do jakich scenariuszy możemy dojść, jeśli nie zachowamy ostrożności - przestrzegał.

Waldemar KraskaWaldemar Kraska: Szczyt trzeciej fali będzie w okresie okołoświątecznym

****

PAP/ ipa/ joz/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: