Niedzielski o dalszych obostrzeniach: Będziemy je rozważali, jeśli dynamika zakażeń nie osłabnie

Jeśli dynamika zakażeń nie będzie słabła, to będziemy rozważali kolejne obostrzenia; nie ma uzgodnień, żebyśmy obostrzenia wprowadzali automatycznie po spełnieniu jakiegoś parametru - podkreślił podczas sobotniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia pytany o możliwe dalsze obostrzenia, mówił, że rząd nie patrzy obecnie na bezwzględną liczbę zachorowań, tylko na dynamikę zakażeń. - Jeśli ta dynamika nie będzie słabła, będziemy rozważali kolejne obostrzenia - zapowiedział.

Niedzielski był pytany o deklarację doradcy premiera prof. Andrzeja Horbana, który stwierdził, że jeśli trzy dni z rzędu liczba zakażeń przekroczy 30 tys., wówczas trzeba spodziewać się "twardego lockdownu".

Zobacz wideo Czy zostaną wprowadzone kary za zagraniczne wyjazdy turystyczne? "W tej chwili nie dyskutujemy o takim rozwiązaniu" (25 marca)

Adam Niedzielski: Nie rozważamy godziny policyjnej

- Nie ma takich uzgodnień, nie ma takiej decyzji, żebyśmy obostrzenia automatycznie wprowadzali, jeżeli jakiś parametr będzie spełniony - odpowiedział szef resortu zdrowia.

- Na pewno bardzo wnikliwie obserwujemy sytuację, natomiast nie ma jeszcze takiej decyzji - dodał Niedzielski.

Podkreślił też, że "rząd nie rozważa" wprowadzenia godziny policyjnej.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: