Nieoficjalnie: W czwartek ponad 34 tys. zakażeń i ponad pół tysiąca ofiar śmiertelnych COVID-19

"Czwartek przyniesie nam nowy koronawirusowy rekord: z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że resort zdrowia poinformuje dzisiaj o mniej więcej 34 tysiącach nowych zakażeń" - informuje rozgłośnia. Ministerstwo ma podać także dane o śmierci ponad pół tysiąca chorych na COVID-19.

Radio RMF FM podało nieoficjalne informacje o liczbie zakażeń, która ma zostać podana przez resort zdrowia o godzinie 10:30. Wynika z nich, że w czwartek zostanie odnotowany najwyższy wynik zakażeń od początku epidemii w Polsce - ministerstwo ma poinformować o przeszło 34 tysiącach nowych przypadkach odnotowanych w ciągu ostatniej doby.

Piotr MüllerLockdown w całej Polsce? Rzecznik rządu: Konferencja dot. obostrzeń o godzinie 11

W czwartek konferencja prasowa rządu

Na godz. 11:00 w czwartek planowana jest konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której dowiemy się, jakie nowe obostrzenia zostaną wprowadzone. Nieoficjalnie mówi się m.in. o ograniczeniach w przemieszczaniu się podczas Wielkanocy, zamknięciu przedszkoli oraz żłobków, a także wprowadzeniu bardziej rygorystycznych limitów w kościołach i innych świątyniach.

O konieczności zaostrzenia obostrzeń mówi się w Polsce od kilku dni. Zapowiadał to m.in. premier Mateusz Morawiecki. Podczas wizyty w Wadowicach mówił, że "jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii".

- Wokół nas - Niemcy, Czesi, inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia i my także najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia właśnie po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem - zapowiadał premier.

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem
Więcej o: