Lockdown w całej Polsce? Rzecznik rządu: Konferencja dot. obostrzeń o godzinie 11

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na Twitterze, że konferencja prasowa dotycząca nowych obostrzeń odbędzie się 25 marca o godzinie 11. Decyzje związane z lockdownem ogłoszą premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

"O 11:00 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego" - napisał na Twitterze Piotr Müller.

Lockdown zostanie pogłębiony? Morawiecki: Przedstawimy obostrzenia na kolejne dwa tygodnie

O konieczności zaostrzenia obostrzeń mówi się w Polsce od kilku dni. Zapowiadał to m.in. premier Mateusz Morawiecki. Podczas wizyty w Wadowicach mówił, że "jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii".

- Wokół nas - Niemcy, Czesi, inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia i my także najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia właśnie po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem - zapowiadał premier.

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem

Nowe obostrzenia na czas Wielkanocy. Zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się?

Jakie obostrzenia mogą zostać wprowadzone? Nieoficjalnie mówi się o zamknięciu przedszkoli oraz żłobków, a także wprowadzeniu bardziej rygorystycznych limitów w kościołach i innych świątyniach. Onet informuje, że rząd może wprowadzić również ograniczenie mobilności społecznej. 

Z wcześniejszych zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że takie obostrzenia mogą zostać wprowadzone już od soboty 27 marca. Nowe zasady bezpieczeństwa mają obowiązywać przez dwa tygodnie, co oznacza, że obejmą one także okres świąt wielkanocnych. 

Więcej o: