W piątek konferencja nt. programu szczepień. Zmiany będą dotyczyć m.in. cukrzyków

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk przedstawi na piątkowej konferencji zmiany dotyczące Narodowego Programu Szczepień, w tym szczepień osób chorych na cukrzycę. Komunikat w tej sprawie przekazało Centrum Informacyjne Rządu.

Jak wynika z wcześniejszych komunikatów, w tym tygodniu rząd ma przedstawić nowe informacje w sprawie szczepień osób z cukrzycą.

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem

W piątek konferencja Michała Dworczyka w sprawie zmian w Narodowym Programie Szczepień

Od kilku dni, użytkownicy Twittera kierowali pytania do profilu #SzczepimySię prowadzonego przez Centrum Informacyjne Rządu - chcieli wiedzieć, kiedy ogłoszone zostaną zmiany w Narodowym Programie Szczepień.

W odpowiedzi na zadawane pytania, Centrum Informacyjne Rządu wyjaśniło: "Przekażemy te informacje w tym tygodniu. Konferencja Ministra Dworczyka jest planowana na piątek".

Rząd może podjąć decyzję w sprawie rozpoczęcia pełnych szczepień populacyjnych

W środę w Programie Trzecim Polskiego Radia, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Rząd ma rozstrzygnąć, czy program szczepień przeciwko COVID-19 będzie odbywał się według dotychczasowej kolejności, czy też wprowadzone zostaną zmiany.

W związku z zapowiedziami zwiększenia dostaw szczepionek do Polski, rząd może rozpocząć zapisy na szczepienia dla wszystkich. - To jest jeden z rozważanych wariantów, przejście do pełnych szczepień populacyjnych. Czyli bardzo szybkiego szczepienia z możliwością zapisywania w kolejności rocznikami i uruchamiania bardzo szybkiego kolejnych grup, które mogą się zapisywać - powiedział Michał Dworczyk.

Więcej o: