Radom. Trzech księży trafiło do szpitala z powodu koronawirusa. Zamknięto kościół i przedszkole

Diecezja radomska podała, że w ostatnich dniach trzech księży trafiło do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Do 31 marca zamknięty będzie kościół w parafii Jasionna oraz przedszkole w Borkowicach, które prowadzone jest przez siostry zakonne.
Zobacz wideo Konieczny o trzeciej fali wirusa: Sytuacja jest bardzo niestabilna

Trzech księży z radomskiej diecezji jest obecnie hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

Jak informuje Radio Plus Radom i radomski 'Gość Niedzielny' do szpitala trafili: ks. prał. Grzegorz Senderski, proboszcz parafii św. Kazimierza na os. Zamłynie w Radomiu oraz ks. prał. Zdzisław Wołos, rezydent w parafii Jasionna koło Białobrzegów. W szpitalu w Radomiu z powodu COVID-19 przebywa również ks. Kamil Kowalski, wikariusz parafii Zakrzew

- możemy przeczytać we wpisie przekazanym wiernym na stronie diecezji radomskiej. Wedle informacji przekazanych przez diecezję radomską, bazylika św. Kazimierza pozostaje otwarta, ponieważ ksiądz prałat Senderski, zanim trafił do szpitala, przebywał na samoizolacji.

Na profilu parafii Jasionna na Facebooku pojawiło się ogłoszenie o zamknięciu kościoła oraz kancelarii parafialnej z powodu kwarantanny. Od początku pandemii w diecezji radomskiej z powodu COVID-19 lub powikłań zmarło 14 księży.

Zamknięto przedszkole prowadzone przez benedyktynki 

Decyzją sanepidu w Przysusze, do 28 marca zamknięte zostało przedszkole w Borkowicach, prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Kilka dni temu w zgromadzeniu sióstr wykryto ognisko koronawirusa. W klasztorze przebywa obecnie 12 zakonnic, z czego większość jest zakażonych COVID-19.

Więcej o: