Michał Dworczyk o lockdownie: Decyzje zostaną zakomunikowane w czwartek

- Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro (w czwartek) będą zakomunikowane - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

Michał Dworczyk był gościem telewizji Polsat News. Szef Kancelarii Premiera powiedział m.in., że wszystko wskazuje na to, że w środę 24 kwietnia zostanie zaraportowanych ponad 29. tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Mówił także o ewentualnym wprowadzeniu lockdownu. Z jego słów wynika, że decyzje rządu zostaną ogłoszone w czwartek 25 marca.

- Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane - powiedział szef KPRM. 

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem

Mateusz Morawiecki: W czwartek przedstawimy nowe obostrzenia po to, żeby przydusić wirusa

O konieczności wprowadzenia kolejnych obostrzeń mówił wcześniej premier Mateusz Morawiecki. W  rozmowie z PAP wskazał, że najpóźniej w czwartek rząd przedstawi nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie. Informacja na ten temat pojawiła się także w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera.

"Wokół nas Niemcy i Czesi wprowadzają nowe obostrzenia i my w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze" - czytamy. 

Nie jest jasne, jakie ograniczenia zostaną wprowadzone. Może chodzić m.in. o zamknięcie kolejnych sklepów oraz kościołów. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia uspokajał z kolei, twierdząc, że nie zostanie wprowadzony zakaz podróżowania.

- Nie grozi nam zakaz przemieszczania się po Polsce w okresie świątecznym - stwierdził Wojciech Andrusiewicz, którego wypowiedź cytuje RMF FM.

Kilkugodzinna kolejka seniorów przed jednym z punktów szczepień w Poznaniu.Poznań. Tłum seniorów ściśniętych w kilkugodzinnej kolejce na szczepienia

Więcej o: