Dworczyk: Wszystko wskazuje, że dziś ponad 29 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Wszystko wskazuje, że dziś będzie ponad 29 tysięcy zakażeń COVID-19 - poinformował w Polsat News szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Minister zaznaczył, że rząd czeka jeszcze na ostatnie dane z dzisiejszego dnia. Michał Dworczyk podkreślił, że to trend wzrostowy w porównaniu z ubiegłym tygodniem i nie wykluczył dodatkowych obostrzeń podczas Wielkanocy.

"Wiele wskazuje na to" - mówił w Polsat News Michał Dworczyk - że podczas Wielkanocy będą obowiązywały kolejne ostrzeżenia. To potwierdzenie słów premiera, który zapowiedział, że w czwartek przedstawione zostaną nowe ograniczenia, "by przydusić wirusa raz jeszcze". 

Dworczyk nie chciał jednak mówić o kierunku, w jakim będą szły zmiany w przepisach.

"Musimy podejmować trudne decyzje"

- Nasi sąsiedzi przedłużają lockdown i wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas też jest trend wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni. Musimy podejmować trudne decyzje, bo sytuacja pandemiczna wpływa na funkcjonowanie służby zdrowia i całego kraju - stwierdził szef KPRM.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień powiedział, że "każdego tygodnia jest coraz więcej zaszczepionych Polaków". - Wierzę, że to wszystko doprowadzi nas do normalności społecznej i gospodarczej - mówił.

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem
Więcej o: