Ruszają szczepienia służb mundurowych. Inauguracja na Stadionie Narodowym

Wstępnie zakładano, że szczepienia służb mundurowych zaczną się 22 lub 29 marca. Ostatecznie startują w środę, a rozpoczną się oficjalną inauguracją na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży ogłosił we wtorek, że w środę o godzinie 14:00 w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym odbędzie się inauguracja szczepień dla służb mundurowych.

Zobacz wideo Co znajduje się w szczepionce na koronawirusa? Wyjaśniamy

Inauguracja szczepień służb mundurowych

W inauguracji wezmą udział komendanci Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa, a także zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Poboży dodał, że najpierw zostaną zaszczepieni komendanci i zastępca dyrektora, a potem już rozpoczną się szczepienia pozostałych, obecnych tam funkcjonariuszy.

W trzeciej fali koronawirusa szpital w Zgierzu znów jednoimiennyList pracowników szpitala. "Czujemy się jak ludzie ostatniego sortu"

Szczepienie służb mundurowych. Liczba chętnych w granicach 60-70 proc.

Funkcjonariusze służb mundurowych należą w Narodowym Programie Szczepień do grupy 1c, a rejestracja dla nich ruszyła na początku marca. Grupa będzie szczepiona preparatem AstraZeneca.

Na oddziale covidowym w Gdańsku wzięto ślubŚlub na oddziale covidowym w Gdańsku. "Dziękujemy"

Zastępca szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik mówił w połowie marca, że liczba chętnych do przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusa to, wśród służb mundurowych, 60-70 proc.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane 

We wtorek 23 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 741 nowych zakażeniach koronawirusem i 396 zgonach. Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii to 2 089 689, a zmarło już w sumie 49 761 osób. We wtorek w szpitalach przebywało 26 075 chorych, a to najwięcej od początku pandemii. Pod respiratorami było 2512 pacjentów, to także rekordowo dużo.

Więcej o: