Poznań. Tłum seniorów ściśniętych w kilkugodzinnej kolejce do punktu szczepień. Interwencja policji

Już od początku marca dziennikarze informują o kolejkach do jednego z punktu szczepień w Poznaniu. W środę opóźnienie wynosiło aż trzy godziny, a zapisani na konkretne godziny seniorzy musieli czekać na zimnie przed placówką. W takich warunkach trudno jest też zachować m.in. odpowiedni dystans. - To jest tragedia. Emeryci ściśnięci jeden na drugim, kolejki na kilkadziesiąt (a może i ponad 100) osób - napisał do portalu epoznan.pl pan Jakub.

Długie kolejki do szczepień w szpitalu HCP w Wildzie w Poznaniu pojawiły się już na początku marca. Emeryci stoją w ścisku i tłumie, mimo że są zapisywani na konkretne godziny - powodem są m.in. opóźnienia w samym procesie szczepień. Jak podaje portal epoznan.pl, we wtorek pacjenci czekali na swoją kolej nawet trzy godziny. Na miejsce wezwano policję, a dyrektor placówki miał zagrozić, że jeśli oczekujący się nie uspokoją, to punkt zostanie zamknięty. 

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem

Poznań. Pacjenci w ścisku czekają na szczepienia przeciw koronawirusowi

Sprawą dużych kolejek do szczepień zainteresowała się telewizja WTK, która skontaktowała się z poznańskim szpitalem na początku marca. Wówczas koordynatorka szczepień w placówce - Magdalena Piątkowska zapewniła, że wszelkie uwagi w tej sprawie zostaną przez szpital uwzględnione. Jednak od tamtego czasu niewiele się zmieniło, a zaniepokojeni czytelnicy portalu epoznan.pl piszą do redakcji o fatalnej organizacji szczepień.

Godzina 12:00. Do szczepień nie weszły jeszcze osoby z godz. 9:30. A osoby umówione np. na 11:30 nie wiedzą, jak długo będą czekać na wietrze i zimnie! NIKT nie wyszedł do nich z informacją, telefonów w HCP nikt nie odbiera. (...) Chciałabym 'pogratulować' sprawnej organizacji i zadbania o seniorów

- napisał o sytuacji panującej przed szpitalem w środę czytelnik portalu. 

W trzeciej fali koronawirusa szpital w Zgierzu znów jednoimiennyList pracowników szpitala. "Czujemy się jak ludzie ostatniego sortu"

Wielu pacjentów jest zaniepokojonych ogromnymi kolejkami

Nie tylko w środę pod placówką utworzyła się długa kolejka. We wtorek pacjenci, którzy mieli przyjąć szczepienie o godzinie 14:00, otrzymali je ponad dwie godziny później. - Proponuję zainteresować się sytuacją w punkcie szczepień HCP! To jest tragedia, gdzie emeryci ściśnięci jeden na drugim, kolejki na kilkadziesiąt (a może i ponad 100) osób, a później będzie gadanie o tym, że młodzi nie przestrzegają obostrzeń, a szpital ma to w tyłku. Pani koordynator nie chce rozmawiać na ten temat (dzwoniliśmy, by się zainteresowali). Dzisiaj jest tragedia, zimno, może i opady deszczu będą, a później wszyscy chorzy - napisał zaniepokojony pan Jakub.

Choć prezes Centrum Medycznego HCP Lesław Lenartowicz zapewnił w rozmowie z telewizją WTK, że sprawa zostanie rozwiązana, to sytuacja pacjentów nie uległa zmianie. Na miejsce został wezwany nawet patrol policji, ponieważ osoby czekające do punktu szczepień nie przestrzegały reżimu sanitarnego.

Poznań. 25-latek zatrzymany za sprzedaż szczepionek na COVID-19. Oszukał blisko 80 osóbPolicja zatrzymała 25-latka, który sprzedawał "szczepionki na COVID-19"

Więcej o: