Mateusz Morawiecki: Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że najpóźniej w czwartek rząd przedstawi nowe obostrzenia, które mają na celu zwalczenie epidemii. - Po to, by przydusić wirusa raz jeszcze - powiedział.

Szef rządu odwiedził we wtorek siedzibę firmy Maspex w Wadowicach. - Jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii. Czekamy na ten powrót do normalności, ale żeby to się ziściło potrzebujemy szczepionek i zachowania reguł bezpieczeństwa - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Najpóźniej w czwartek nowe obostrzenia. Wszystko po to, by przydusić wirusa

- Wokół nas Niemcy i Czesi wprowadzają nowe obostrzenia. My także, najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia. Wszystko po to, aby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrała z wirusem. (...) Będziemy prezentować obostrzenia na okres dwóch tygodni, czyli na tydzień poprzedzający święta wielkanocne i tydzień po Wielkanocy - powiedział premier.

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem

Prof. Horban: Jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 16 741 kolejnych zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych sprzed równo tygodnia, liczba zachorowań wzrosła o 2 345."Z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 314 osób" - podał resort.

W poniedziałek profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19, przyznał w rozmowie z Polsat News, że "jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę". - Jeśli przekroczymy 30 tysięcy zachorowań, to pora zacząć się bać (...). Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski - powiedział.

Prof. Andrzej HorbanProf. Horban: Jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę

Więcej o: