Dworczyk: Na szczepienia AstrąZeneką zapisało się ponad milion osób w ciągu 24 godzin. Wraca zaufanie

- Wraca zaufanie do szczepionki AstraZeneca. W ciągu ostatnich 24 godzin na szczepienia tym preparatem zapisało się ponad milion osób - poinformował we wtorekMichał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds szczepień.

Na konferencji prasowej Michał Dworczyk powiedział, że ostatnie 24 godziny są "dowodem na to, że wraca zaufanie do szczepionki firmy AstraZeneca".

W ciągu ostatnich 24 godzin na szczepienie zapisało się ponad milion osób, na właśnie szczepionkę AstryZeneki

- poinformował.

Zobacz wideo Różna skuteczność szczepionek Pfizera, Moderny i AstraZeneca? Dworczyk odpowiada

Prof. Andrzej HorbanProf. Horban: Jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę

Zaznaczył, że w niektórych punktach natężenie osób, które chcą się zarejestrować na konkretny termin szczepienia, jest tak duże, że brakuje terminów. - Z takimi sytuacjami mamy do czynienia w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Natomiast te terminy na bieżąco są uzupełniane przez punkty szczepień, które wystawiają do centralnego kalendarza terminy - zapewnił.

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19

Dworczyk prosił też osoby obecnie się rejestrujące, by nie zrażały się tym, że po wykonaniu telefonu nie znajdują wolnego terminu na szczepienie w swojej okolicy, i próbowały dzwonić w kolejnych dniach. - Punkty szczepień, szpitale, w których są wykonywane szczepienia na bieżąco te terminy uzupełniają - dodał.

Bardzo prosimy, aby się nie zniechęcać tylko rejestrować

- zaapelował.

Dworczyk podkreślił, że Narodowy Program Szczepień "jest dla nas jedyną szansą na zakończenie pandemii, na powrót do normalności zarówno tej społecznej jak i gospodarczej".

Wojciech AndrusiewiczCałkowity lockdown? Andrusiewicz: Poczekajmy na efekty aktualnych obostrzeń

*

Autor: Rafał Białkowski/ rbk/ mok/, PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: