Dramatyczna sytuacja w mazowieckich szpitalach. W niektórych placówkach już brakuje miejsc

W województwie mazowieckim zajętych jest już 80-85 proc. łóżek covidowych - podaje RMF FM. Bardzo trudna sytuacja jest m.in. w szpitalach tymczasowych w Płocku i Siedlcach. Są placówki, gdzie liczba chorych już przekracza liczbę łóżek.

Jak podaje RMF FM, wojewoda mazowiecki zleci we wtorek przekształcenie kolejnych oddziałów szpitalnych na covidowe. Dzięki temu liczba łóżek ma wzrosnąć o 500. Rozgłośnia informuje, że w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym jest już 308 pacjentów, tymczasem w  szpitalu jest 318 miejsc.

Zobacz wideo Bartosz Arłukowicz był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (23.03)

Epidemia koronawirusa na Mazowszu. W szpitalach brakuje miejsc

Z trudną sytuacją mierzy się szpital tymczasowy w Siedlcach, gdzie na 100 łóżek znajduje się aż 99 chorych. W Płocku na 56 miejsc zajętych jest 56. Jak podaje RMF FM, w trudnej sytuacji są wszystkie szpitale podlegające pod samorząd województwa mazowieckiego. - Hospitalizowanych jest już więcej niż łóżek - czyli 878 osób, a kolejnych ponad 90 pacjentów jest z podejrzeniem COVID-19. Te dane nie napawają optymizmem - powiedziała rozgłośni Marta Milewska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. 

Epidemia koronawirusa - ratownicy pokazali, ile mają zgłoszeńRatownicy pokazali tabelę. Widać częste wyjazdy do pacjentów z COVID

Na terenie Mazowsza są placówki, gdzie przebywa więcej pacjentów, niż jest łóżek. W Szpitalu Bródnowskim na 74 miejscach znajduje się 80 chorych. W Ciechanowie na 78 łóżek liczba pacjentów wynosi 82. 

W miejskich szpitalach jest 27 wolnych łóżek. Karetki wożą pacjentów do Płocka i Radomia. Na Mazowszu jest ok. 45 wolnych respiratorów. 

Koronawirus w Polsce / zdjęcie ilustracyjneProf. Sieroń: Kryzys zdrowia u pacjentów przychodzi nieoczekiwanie

Więcej o: