Szczepienia przeciw COVID-19. Ruszyły zapisy dla osób w wieku 60-69 lat

We wtorek 23 marca ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 60-69 lat. Urodzeni w latach 1952-1961 mogą się zapisywać na trzy sposoby.

23 marca rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób w wieku 60-69 lat, czyli dla tych, którzy urodzili się w latach 1952-1961.

Zobacz wideo Czy Polska rozważa odkupienie od innych krajów szczepionki firmy Astra Zeneca? "Nie ma decyzji ws. zawieszenia szczepień preparatem Astra Zeneca. Czekamy na decyzję EMA"

Szczepienia na koronawirusa. Rejestracja dla osób w wieku 60-69 lat

Wciąż funkcjonują trzy możliwe sposoby rejestracji na szczepienie:

  • za pomocą infolinii pod numerem 989
  • przez wiadomość SMS na numer 880 333 333
  • drogą internetową, przez e-rejestrację na stronie internetowej pacjent.gov.pl.

Formularz zgłoszenia na szczepienie dla pozostałych grup wiekowych

Osoby z pozostałych grup wiekowych mogą zgłosić chęć szczepienia korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowego www.pacjent.gov.pl.

Po tym, jak pacjent zgłosi chęć przyjęcia szczepionki na koronawirusa, otrzyma priorytetowo telefon w momencie, kiedy uruchomione zostaną szczepienia dla jego grupy wiekowej i będzie mógł umówić się na konkretny termin.

Plakat wyborczy dotychczas największej partii opozycyjnej, Niebiesko-Białych Benny'ego Gantza. On jest tym po prawejSzczepienia jako główne narzędzie walki o głosy w Izraelu

Kalendarz szczepień na koronawirusa

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z Ministerstwa Zdrowia, Narodowy Program Szczepień przewiduje cztery etapy: etap zero, pierwszy drugi i trzeci. 

Tzw. etap zerowy szczepień obejmował pracowników sektora ochrony zdrowia, czyli lekarzy, diagnostów, farmaceutów, psychologów, personel pomocniczy, techniczny i administracyjny w szpitalach i placówkach medycznych. Na tym etapie szczepionka miała być podana również m.in. nauczycielom akademickim i studentom kierunków medycznych oraz rodzicom wcześniaków, których dzieci przebywają w szpitalach. Etap pierwszy szczepień obejmuje osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, a także osoby z chorobami przewlekłymi. Drugi etap szczepień obejmie osoby poniżej 60. roku życia - również zaczynając do najstarszych. W etapie trzecim zaszczepiona ma zostać pozostała część populacji powyżej 16. roku życia bez innych schorzeń.

Szczepienia w IndiachTrwają prace nad doustnymi szczepionkami. Jedna może być rozsyłana pocztą

Więcej o: