Harmonogram zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19. 23 marca rusza rejestracja roczników 1957-1961

Sprawdź harmonogram rejestracji szczepień. W związku z tym, że grup uprawnionych do przyjęcia szczepienia przeciw koronawirusowi jest wiele, rząd wprowadził harmonogram rejestracji. Takie rozwiązanie ma ułatwić i uporządkować cały proces.

W ostatnich tygodniach część osób zrezygnowało z zaszczepienia się AstrąZenecą, w obawie przed poważnymi powikłaniami, choć jest już całkowicie jasne, że szczepionka nie powoduje zakrzepicy i jest skuteczna. Potwierdziła to ostatnio i Europejska Agencja Leków oraz badania przeprowadzone w USA. Teraz z niewykorzystanych dawek skorzystają osoby z grupy wiekowej 60+. 

Zmiany w harmonogramie szczepień

- W ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent spadła liczba osób rejestrujących się na szczepienia preparatem AstraZeneca. Mamy kilkaset tysięcy niewykorzystanych szczepionek tego producenta - powiedział w sobotę na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk. W związku z tym rząd zdecydował o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia kolejnych grup wiekowych. - We wtorek od 6 rano zaczynamy rejestrację osób urodzonych od 1957 r. do 1961 r. - dodał odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień minister Dworczyk.

Harmonogram zapisów na szczepienia

  • Od 18 marca rozpoczęła się rejestracja na szczepienie roczników1952-1954.
  • Od 22 marca rusza rejestracja osób urodzonych w latach 1955-1956.
  • 23 marca zarejestrować się będą mogły osoby urodzone w latach 1957-1961. Rejestracja SMS i przez Internet - rozpocznie się od 23.03 od północy, a zapis przez infolinię 989 od 23.03 od 6.00 rano
  • Od 25 marca będą mogły zarejestrować się wszystkie osoby 60 +, w tym również te urodzone przed 1951 rokiem.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Zdjęcie ilustracyjneZmiany w szczepieniach AstrąZeneką? Decyzja może zapaść jutro

Minister Adama Niedzielskiego: Tylko naszą odpowiedzialnością przełamiemy trzecią falę

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ciężka sytuacja w kraju jest związana z brytyjską odmianą koronawirusa, i szacuje się, że zakaziło się nią 60-80 proc. osób. - Tylko naszą odpowiedzialnością możemy tę trzecią falę przełamać. Jeżeli będziemy nieodpowiedzialni, to będą się realizowały najgorsze scenariusze - powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia Adam NiedzielskiRząd przyspiesza rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19

Zobacz wideo Masowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. Jakie są efekty?
Więcej o: