Niedzielski o sytuacji na Warmii i Mazurach. "Przełamanie wzrostowego trendu. Obostrzenia zadziałały"

Minister zdrowia Adam Niedzielskim poinformował, że w województwie warmińsko-mazurskim widać już spadki zakażeń po wprowadzeniu tam obostrzeń dwa tygodnie temu. "Przełamanie wzrostowego trendu zachorowań stało się faktem" - napisał o sytuacji w regionie.

"Obostrzenia zadziałały po dwóch tygodniach. Poniżej średnia dzienna liczba nowych zakażeń z tygodnia na 10 tysięcy mieszkańców - spadek o 3 procent" - napisał w mediach społecznościowych Adam Niedzielski, odnosząc się do sytuacji w województwie warmińsko-mazurskim. Zostało ono objęte lokalnym lockdownem 27 lutego - zamknięto hotele, pensjonaty, galerie handlowe, kina, teatry i baseny, a szkoły przeszły na naukę zdalną. Teraz takie restrykcje obowiązują w całym kraju.

Zobacz wideo Konieczny o trzeciej fali wirusa: Sytuacja jest bardzo niestabilna

Niedzielski o sytuacji w województwie warmińsko-mazurskim: Widać przełamanie

Niedzielski zamieścił też wykres obrazujący odsetek nowych przypadków COVID-19 w regionie. "Przełamanie wzrostowego trendu zachorowań stało się faktem" - dodał.

W niedzielę 21 marca odnotowano blisko 22 tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem i poinformowano o śmierci kolejnych 140 osób. Jak przekazał resort zdrowia, jest też coraz więcej zajętych łóżek i respiratorów. Najwięcej z 21 849 przypadków SARS-CoV-2 odnotowano w województwie mazowieckim - wykryto tam aż 3852 infekcje. W czołówce zakażeń są także województwo śląskie (3649 przypadków w niedzielę) i województwo wielkopolskie (2152). W województwie warmińsko-mazurskim wykryto 605 nowych przypadków zakażenia. 

Więcej o: