Zachodniopomorskie. 106-latka nie dała się koronawirusowi. "Albo zdrowa, albo szczęście od Boga"

106-letnia Kazimiera Marczak nie dała się COVID-19. Pochodząca z Jarkowej w województwie zachodniopomorskim seniorka nie zachorowała lub przeszła chorobę bezobjawowo, choć wszyscy domownicy byli zakażeni.
Zobacz wideo Konieczny: Pacjenci niecovidowi często trafiają do szpitala, gdy na pomoc jest za późno

106-latka nie dała się COVID-19. "Bałem się, żeby mamę to nie chwyciło"

Pani Kazimiera udzieliła wywiadu dziennikarce Polsat News. W styczniu bieżącego roku na COVID-19 zachorowali syn 106-latki oraz jego żona. Małżeństwo obawiało się, że koronawirusem zakazi się także schorowana seniorka. Ta jednak oparła się wirusowi SARS-CoV-2. Nie wiadomo, czy pani Kazimiera nie zaraziła się, choć wszyscy domownicy byli chorzy, czy też przeszła zakażenie bezobjawowo. Cała rodzina jest jednak szczęśliwa, że udało jej się wyjść z sytuacji obronną ręką. 

Zdjęcie ilustracyjneGibraltar pierwszym miejscem, w którym zaszczepiono całą dorosłą populację

- Bałem się, żeby mamę to nie chwyciło. Mama jest schorowana, ale jednak albo zdrowa, albo szczęście od Boga, że przeszła to wszystko bezobjawowo - mówił dla Polsat News, syn Zygmunt. 

Pani Anna oraz pan Zygmunt w czasie choroby mieli podwyższoną temperaturę i czuli się osłabieni. Na szczęście mogli liczyć na troskę sąsiadów, którzy każdego dnia do nich dzwonili, dopytując o stan ich zdrowia i samopoczucie. 

Pani Kazimiera przyznała w rozmowie z dziennikarzami, że jej życie zawsze było pełne obowiązków. Nigdy nie lubiła bezczynnie siedzieć, dlatego zawsze pomagała wszystkim wokół. "Zawsze chodziłam do pracy, chodziłam pomagać ludziom. Ja nie lubiłam siedzieć, ja zawsze lubiłam towarzystwo i żeby było wesoło" - mówiła pani Kazimiera.  

Czy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raportCzy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raport

Koronawirus. Z COVID-19 wygrała 107-latka z Hiszpanii

To nie jedyna historia dotycząca seniorów, którzy nie dali się chorobie. W kwietniu 2020 roku media rozpisywały się na temat 107-latki z Hiszpanii, która co prawda zakaziła się koronawirusem, lecz udało jej się wygrać walkę z chorobą. Dodatkowo, jako dziecko przeszła również zakażenie grypą hiszpanką.

Więcej o: