Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza naukę zdalną dla uczniów klas I-III w całej Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zakończeniu polityki regionalizacji obostrzeń oraz o rozszerzeniu restrykcji na całą Polskę. Zmiany dotkną również edukacji. Rząd zdecydował się na powrót nauczania zdalnego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 052 nowych zakażeniach koronawirusem. Według szefa resortu Adama Niedzielskiego została przekroczona "granica psychologiczna" liczby nowych zakażeń. Rząd zdecydował się na powrót restrykcji sanitarnych o charakterze ogólnopolskim.  

Zobacz wideo Czy test na przeciwciała z dyskontu jest wiarygodny?

Powrót nauki zdalnej dla klas I-III. Nowe zasady potrwają do 9 kwietnia

Zmiany dotkną m.in. edukacji. Uczniowie klas I-III, którzy po zakończeniu ferii zimowych powrócili do szkół do nauki stacjonarnej, po raz kolejny przejdą na nauczanie zdalne. Minister Adam Niedzielski przekazał, że ten typ nauki potrwa przez najbliższe trzy tygodnie do 9 kwietnia. Niedzielski dodał, że po Wielkanocy rząd prawdopodobnie podejmie decyzję o powrocie nauczania w trybie hybrydowym.

- Jeżeli patrzymy na statystyki, które opisują możliwość tłumienia rozwoju pandemii i zachorowań, to nauka zdalna jest takim elementem, która pomaga w redukcji stopnia nowych zakażeń - powiedział Niedzielski.

Egzamin lekarzy w Bydgoszczy"Nowy kompromis" w sprawie egzaminu specjalizacyjnego dla lekarzy

Dotychczas zaostrzone obostrzenia sanitarne obowiązywały tylko na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego oraz lubuskiego. Od soboty 20 marca te same zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać na terenie całej Polski.  

Nowe restrykcje oznaczają zamknięcie hoteli, muzeów, kin, teatrów, galerii sztuk, ale również basenów, saun, solariów, kasyn, klubów fitness, siłowni oraz obiektów sportowych. Działalność galerii handlowych zostanie ograniczona. Zamknięte będą wszystkie sklepy, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie. 

PolicjaKoronawirus w policji. 17 funkcjonariuszy zmarło z powodu COVID-19

Więcej o: