W piątek dostawa 65 tys. szczepionek od AstryZeneki, w sobotę 210 tys. od Moderny

Pod koniec tygodnia do Polski ma dotrzeć łącznie 275 tys. szczepionek przeciwko COVID-19. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych podała, że chodzi o preparaty firm AstraZeneca i Moderna.

Kolejna dostawa 65 tys. szczepionek przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca planowana jest w piątek, a 210 tys. preparatu od Moderny ma dotrzeć w sobotę - poinformował PAP we wtorek prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Na terenie Unii Europejskiej dopuszczone zostały szczepionki firm: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i od niedawna Johnson & Johnson. Trzy pierwsze preparaty podaje się w dwóch dawkach, a szczepionkę Johnson & Johnson w jednej.

Zobacz wideo Czy do Polski trafi rosyjska szczepionka? "Jedynymi produktami, które mogą trafić na polski rynek, są produkty zweryfikowane"

Prognoza naukowców z UW - ile zakażeń w kwietniu?Prognoza UW: Zakażeń zacznie ubywać na majówkę? [WYKRES DNIA]

W Polsce stosowane są szczepionki od firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Dostawa preparatu od Johnson & Johnson do Polski może nastąpić w drugiej połowie kwietnia.

Rządowe dane mówią, że w Polsce wykonano dotąd 4 557 060 szczepień przeciw COVID-19, w tym 2 946 767 pierwszą dawką i 1 610 293 – drugą. Zutylizowano 5879 dawek.

PAP, Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl, ktl/ joz/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Włocławek. Odesłali uskarżającą się na bóle kobietę do domu. Urodziła martwe dzieckoWłocławek. Odesłali ciężarną do domu. Tego dnia urodziła martwe dziecko

Więcej o: