Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19. NFZ zapowiada przerwę w przyjmowaniu zapisów

Od godziny 21:45 we wtorek 16 marca do godziny 4:10 w środę 17 marca nie będzie można zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 za pośrednictwem infolinii 989 i strony pacjent.gov.pl. Komunikat o przerwie technicznej opublikował Narodowy Fundusz Zdrowia.

"Z powodu zaplanowanych prac technicznych dzisiaj (16 marca), od godz. 21.45 do jutra (17 marca), do godz. 4.10, nie będzie można zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 za pośrednictwem infolinii Narodowego Programu Szczepień 989 oraz strony pacjent.gov.pl" - napisał na swojej stronie internetowej Narodowy Fundusz Zdrowia, przepraszając za utrudnienia. 

Zobacz wideo Wielkanoc bez spotkań rodzinnych? Marek Posobkiewicz komentuje

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. 18 marca ruszają zapisy dla kolejnej grupy

Szef Kancelarii Premiera i koordynator ds. Narodowego Programu Szczepień ogłosił 4 marca, w jakich dniach będzie można rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Z rządowego harmonogramu wynika, że zapisy odbywają się według poniższego schematu:

  • 10 marca - początek rejestracji osób chorych przewlekle
  • od 11 do 13 marca - rejestracja osób z rocznika 1952
  • od 18 do 20 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1954
  • od 22 do 24 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1956
  • od 25 do 27 marca - rejestracja osób z grupy 70+.

- To nie jest tak, że tylko przez trzy dni będzie można się zapisać. Te osoby, które się nie zapiszą w tym czasie, będą mogły zapisywać się również potem, natomiast te terminy, to są terminy dedykowane tylko dla tych roczników - wyjaśnił Michał Dworczyk.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Nowe obostrzenia. Andrusiewicz: Informacje w czwartek lub piątek

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak można się zarejestrować?

W czasie, kiedy nie ma przerwy technicznej, na szczepienie przeciw COVID-19 można zapisywać się na kilka sposobów. Można zarejestrować się, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989, zapisać się przez internet, korzystając z formularza na stronie gov.pl/szczepimysie lub kontaktując się z wybranym punktem szczepień.

"Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. Jak poinformował minister Dworczyk, została podjęta decyzja o uruchomieniu punktów szczepień w 30 szpitalach tymczasowych w największych miastach. Dzięki temu zyskaliśmy kilkaset tysięcy dodatkowych terminów dla osób, które będą się szczepiły" - czytamy na stronie gov.pl

Szczepionka przeciwko COVID-19 CBOS: Ponad połowa dorosłych Polaków chciałaby się zaszczepić

Więcej o: