Wielkopolska. Chory na COVID-19 był osiem razy w kościele. Sanepid apeluje do uczestników mszy

W Sławnie (województwo wielkopolskie) chory na COVID-19 uczestniczył w mszach świętych. Sanepid wydał oświadczenie, wskazując nabożeństwa, w których trakcie mogło dojść do transmisji koronawirusa.

W parafii w Sławnie, w gminie Kiszkowo, na mszy świętej kilkukrotnie pojawiła się osoba zakażona koronawirusem. Sanepid wydał komunikat, w którym apeluje do uczestniczących w nabożeństwach wiernych z tej parafii, aby w razie wystąpienia niepokojących objawów skontaktowali się z lekarzem.

Zobacz wideo Czy dobowe raporty Ministerstwa Zdrowia można uznać za rzetelne?

Gnieźnieński sanepid wydał komunikat do uczestników mszy

Stacja sanitarno-epidemiologiczna wymienia msze, w których brała udział osoba chora na COVID-19 - pisze portal Gniezno24. Płci tej osoby nie podano. Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, wszyscy uczestnicy podanych nabożeństw powinni zachować ostrożność.

Szczepionka przeciwko COVID-19CBOS: Ponad połowa dorosłych Polaków chciałaby się zaszczepić

Komunikat jest skierowany do osób, które brały udział w następujących mszach:

  • 6 marca o godz. 18:00,
  • 7 marca o godz. 8:00, 9:45, 11:15,
  • 8 marca o godz. 17:00,
  • 9 marca o godz. 8:00,
  • 10 marca o godz. 17:00
  • 11 marca o godz. 8:00

Koronawirus w Polsce. 16 marca stwierdzono ponad 14 tys. nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 14 396 nowych zakażeniach koronawirusem. Według opublikowanego we wtorek raportu, w szpitalach jest obecnie 21 183 pacjentów chorych na COVID-19, a to około 900 osób więcej niż w poniedziałek. Pod respiratorami jest 2139 osób, a na kwarantannie 314,7 tys. mieszkańców Polski, czyli najwięcej od 28 listopada.

Panemia koronawirusa. Krawcowe szyją maseczki dla szpitali. Kraków, 17 marca 2020Fabryka miała szyć 30 mln masek miesięcznie. Nie uszyto ani jednej

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oceniał w Polskim Radiu, że szczyt zakażeń szacuje się na przełom marca i kwietnia, a także ostrzegał, że obecnie do szpitali trafia dużo młodych ludzi zakażonych koronawirusem.

Więcej o: