Jarosław Gowin trafił do szpitala. Dwa dni wcześniej informował, że jest chory na COVID-19

Jarosław Gowin trafił do jednego z warszawskich szpitali w związku z zakażeniem SARS-CoV-2 - informuje RMF FM. Wicepremier rządu oraz lider Porozumienia znajduje się w stabilnym stanie.

Jarosław Gowin poinformował o zakażeniu koronawirusem w niedzielę, za pośrednictwem mediów społecznościowych. "I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!" - napisał na Twitterze. 

Zobacz wideo Posobkiewicz: Do szpitali trafia dużo więcej osób młodszych

Jarosław Gowin przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny

Informację o zakażeniu koronawirusem wicepremiera Jarosława Gowina potwierdził w niedzielę również Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia. Polityk dodał w rozmowie z PAP, że Gowin w ubiegłą środę, tuż przed wylotem na oficjalną wizytę do Francji, miał wykonany test na koronawirusa, który dał wynik negatywny.  

Michał Dworczyk.Dworczyk: W sprawie AstraZeneki mamy do czynienia z akcją dezinformacyjną

Jak podaje RMF FM, wicepremier Jarosław Gowin przebywa obecnie w jednym z warszawskich szpitali. Jego stan zdrowia jest stabilny. Pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami.  

Na COVID-19 choruje również Rafał Trzaskowski 

W ubiegłym tygodniu zakażenie koronawirusem potwierdzono również u prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Polityk przekazał w piątek, że ze względu na wykrycie zakażenia u swojej żony udał się na kwarantannę, gdzie będzie pracował zdalnie. Kilka godzin później test dał pozytywny wynik również w jego przypadku.  

Nieoficjalnie. Lockdown ponownie w całej Polsce? Najbliższe dni będą decydująceNieoficjalnie. Lockdown znów w całej Polsce? Najbliższe dni będą decydujące

"Ze względu na chorobę mojej żony przebywam na kwarantannie. Na razie jestem zdrowy - test robiłem wczoraj. Pracuję zdalnie. PS Trzymajcie kciuki za Gosię" - napisał Trzaskowski na Twitterze.

 "Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" - dodał kilka godzin później.  

Więcej o: