Jarosław Gowin zakażony koronawirusem. "I mnie w końcu dopadło"

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że zakaził się koronawirusem. "I mnie w końcu dopadło, kto może, niech się szczepi" - napisał.

"I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!" - napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

Jarosław Gowin, nim poleciał do Francji, miał wynik negatywny

W niedzielę w rozmowie z PAP Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia (partii Gowina) potwierdził, że wicepremier uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dodał również, że Gowin w ostatnią środę tuż przed wylotem do Paryża miał wykonany test. Jego wynik był wówczas negatywny.

Jarosław Gowin był z wizytą we Francji w czwartek, 11 marca. Spotkał się tam między innymi z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

Coraz dłuższa lista zakażonych polityków

Od początku pandemii dodatni wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało sporo polityków. We wrześniu 2020 roku poinformował o tym były minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pod koniec września pozytywny wynik uzyskał rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, zaś na początku października to samo spotkało ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

24 października potwierdzono, że zakażony został prezydent Andrzej Duda. 12 listopada z kolei o zakażeniu poinformował były prezydent Bronisław Komorowski. Na początku lutego zakażeni zostali Aleksander Kwaśniewski i jego żona, zaś w drugiej połowie lutego 2021 roku to samo spotkało szefa KPRM Michała Dworczyka. W piątek 12 marca o zakażeniu poinformował również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Więcej o: