Nieoficjalnie: Szef komitetu PiS Krzysztof Sobolewski ma COVID-19, jest w szpitalu. "Ciężko przechodzi"

Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS i bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, jest zakażony koronawirusem - dowiedział się nieoficjalnie "Wprost".

"Wprost" informację o zakażeniu Krzysztofa Sobolewskiego potwierdził nieoficjalnie w kilku źródłach w obozie władzy. Polityk od zeszłego piątku ma przebywać w szpitalu z powodu COVID-19. - Tak, ciężko przechodzi to świństwo - powiedział jeden z działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, nie zna bliższych informacji na ten temat. "Wprost" próbował skontaktować się z Sobolewskim, jednak nie udało się to.

Krzysztof Sobolewski jest szefem Komitetu Wykonawczego PiS od stycznia 2018 roku. Na co dzień zajmuje się wewnętrznymi sprawami Prawa i Sprawiedliwości, a także strukturami partii.

Nieoficjalnie: Sobolewski zakażony koronawirusem. To bliski współpracownik prezesa PiS

Krzysztof Sobolewski to bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego. W czwartek Radosław Fogiel poinformował o przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19 przez prezesa PiS w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. - Prezes zgodnie z zapowiedziami czekał na termin, zapisał się i jest po pierwszej dawce szczepienia - przyznał, dodając, że Kaczyński "czuje się dobrze". - Widzieliśmy się wczoraj [w środę - przyp. red.] - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński miał już wcześniej wyznaczony inny termin szczepienia, ale ostatecznie musiał z niego zrezygnował. Jak pisał "Super Express", powodem było wykrycia zakażenia u ministra Michała Dworczyka. - Prezes mógł mieć z nim wcześniej styczność i czekał, jak rozwinie się sytuacja - mówił w rozmowie z gazetą ważny polityk koalicji rządzącej.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.Jarosław Kaczyński zaszczepił się przeciwko COVID-19

Zobacz wideo Czy do Polski trafi rosyjska szczepionka? "Jedynymi produktami, które mogą trafić na polski rynek, są produkty zweryfikowane"
Więcej o: