Niedzielski: Szczyt zachorowań na COVID-19 ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia

- Według prognoz szczyt zachorowań na COVID-19 ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Oznacza to, że Wielkanoc będziemy musieli prawdopodobnie spędzić tak jak Boże Narodzenie, ograniczając się do kontaktu z domownikami - powiedział w czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówił w czwartek w telewizji Trwam o prognozach dotyczących trzeciej fali pandemii w Polsce.

Zobacz wideo Czy do Polski trafi rosyjska szczepionka? "Jedynymi produktami, które mogą trafić na polski rynek, są produkty zweryfikowane"

Fatalna sytuacja w Warszawie. Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym zapełniony Warszawa. Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym jest już zapełniony

Według prognoz, które mamy do tej pory, szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Święta Wielkanocne w tym roku są na początku kwietnia, więc mam nadzieję, że spędzimy je, mając za sobą tę najwyższą falę zachorowań

- powiedział Niedzielski. Dodał, że nie oznacza to wcale, że będziemy "w komfortowej sytuacji".

- To będzie oznaczało, że nadal musimy jednak pilnować reżimu sanitarnego i, niestety, co mówię z prawdziwym bólem serca, te święta najbliższe prawdopodobnie będziemy musieli spędzić tak jak Boże Narodzenie, jak i poprzednią Wielkanoc, czyli ograniczając się do najbliższej rodziny, do domowników, a nie spędzając je tak jak lubimy czy tak, jak się przyzwyczailiśmy, czyli w szerokim gronie - podkreślił.

W czwartek resort zdrowia podał, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 21 045 osób, najwięcej przypadków - 3756 - jest na Mazowszu.

Kiedy szczepionki Johnson&Johnson trafią do Polski? Kiedy szczepionki Johnson & Johnson trafią do Polski? Jest wstępna data

PAP, Autor: Szymon Zdziebłowski/szz/ joz/

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: