Warszawa. Fatalna sytuacja w stolicy. Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym jest już zapełniony

Trzecia fala koronawirusa spowodowała, że tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym zapełnił się pacjentami (obecnie jest ich 222) i trzeba było dostawić kolejne łóżka. Nie osiągnięto jednak maksymalnej wydolności szpitala, który według zapowiedzi rządu, może pomieścić od 500 do 1,2 tys. chorych. W stolicy w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła o kolejne 1493 osób.
Zobacz wideo Nowe obostrzenia od 15 marca w woj. lubuskim i mazowieckim. Na razie regulacje będą obowiązywały do 28 marca

- Jest bardzo duże obciążenie, za tym idzie też duża ilość stanów ciężkich. Nikt nie jest bezpieczny, z wyjątkiem osób zaszczepionych - alarmuje dr Konstanty Szułdrzyński, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Takiego obłożenia na Stadionie Narodowym nie było od drugiej fali

W tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym przebywa obecnie 222 pacjentów, po południu ma zostać uruchomiony kolejny moduł, w którym znajdzie się 28 łóżek. Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami rządu, szpital tymczasowy na Narodowym ma pomieścić od 500 do nawet 1,2 tys. łóżek. 

W rozmowie ze stacją RMF FM dr Konstanty Szułdrzyński, który patronuje placówce tymczasowej, powiedział, że "takiego obłożenia oddziałów covidowych nie było od szczytu drugiej fali pod koniec listopada". Lekarz dodaje, że teraz jest więcej ciężkich przypadków. Zaczyna brakować miejsc na intensywnej terapii dla chorych na COVID-19 w najcięższym stanie. - Takiego obłożenia i takiej liczby ciężkich stanów nie było na pewno od listopada. Na pewno ma na to wpływ mutacja brytyjska wirusa. Wygląda na to, że ci, co się nie zakazili do tej pory, teraz zakażają się masowo - zauważa.

Adam Niedzielski na konferencji 11.03Rząd zamyka kolejne województwa. Lockdown w woj. mazowieckim i lubuskim

Kolejne oddziały covidowe w Warszawie

RMF FM donosi, że jeszcze dziś można spodziewać się decyzji wojewody mazowieckiego o przekształceniu kolejnych oddziałów w covidowe m.in. w Szpitalu Grochowskim. Wojewoda wydał już nakaz pracy dla kilku medyków, aby zwiększyć możliwości Szpitala Południowego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 21 045 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej pozytywnych testów na obecność wirusa odnotowano w województwie mazowieckim 3 756, w stolicy było ich 1493.

Szczepionka AstrZeneca.Zakrzepy krwi po szczepionce AstraZeneca? Niedzielski uspokaja

Więcej o: