Dworczyk: W ciągu pierwszej godziny na szczepienie zapisało się ponad 100 tys. 69-latków

11 marca ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w 1952 roku. Szef Kancelarii Premiera i koordynator ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk poinformował, że zainteresowanych szczepieniami nie brakuje.

Michał Dworczyk mówił o rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 w rozmowie z Krzysztofem Świątkiem w radiowej Jedynce. Szef Kancelarii Premiera powiedział, że jego zespół przygotowywał się do uruchomienia zapisów przez całą noc. 

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem”

- Jesteśmy w Kancelarii Premiera w grupie osób na pierwszym froncie od 5 rano. Od 6 ruszyły zapisy. Wyciągnęliśmy wnioski i lekcje z poprzednich zapisów. Tym razem infolinia i wszystkie systemy działają bez najmniejszych zacięć. Sam próbowałem kilka minut po 6 zadzwonić. Natychmiastowe połączenie z infolinią, po 15, minutach rozmowa z konsultantem. Przez pierwszą godzinę mamy już ponad 100 tysięcy zapisanych seniorów w wieku lat 69. Ta grupa łącznie liczy 460 tysięcy osób. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych trzech dni seniorzy w tym wieku, którzy chcą się zaszczepić, zapiszą się i otrzymają konkretny termin szczepienia - mówił Michał Dworczyk.

11 marca rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w 1952 roku11 marca rusza rejestracja na szczepienia dla osób z rocznika 1952

Rejestracja na szczepienia. Dworczyk: Do dyspozycji dzwoniących jest 1000 konsultantów 

Szef Kancelarii Premiera poinformował, że w ciągu pierwszej godziny od uruchomienia systemu rejestracji dla osób urodzonych w roku 1952, za szczepienie przeciw COVID-19 zapisało się 100 tys. osób w wieku 69 lat. 

- W tej chwili jest ponad 1000 konsultantów do dyspozycji osób dzwoniących i na bieżąco prowadzą rejestrację. Mamy takie doświadczenia i jestem przekonany, że również w tej grupie wiekowej będzie podobnie, że wielu seniorom pomagają dzieci lub wnuki, zwłaszcza przy rejestracji internetowej, ale namawiam do korzystania z infolinii 989 - mówił Michał Dworczyk.

Prezydent Brazylii Jair BolsonaroBrazylia. Rekordowa ilość zgonów. Prezydent: Przestańcie być maminsynkami

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19. Rząd podał harmonogram

Czas od 11 do 13 marca to termin, w którym na szczepienia przeciw COVID-19 mogą zapisywać się wyłącznie osoby urodzone w 1952 roku. Kolejne grupy będą mogły rejestrować się według poniższego harmonogramu:

  • od 18 do 20 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1954
  • od 22 do 24 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1956
  • od 25 do 27 marca - rejestracja osób z grupy 70+.
Więcej o: